Serie A 2021/2022

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    192
Член од
30 јануари 2008
Мислења
12.554
Поени од реакции
18.213
Ако сакаш да пратиш некому табела од Серија А да види кј е Јуве, скриншот не ти врши работа. Мора скрин рекордер па да скролнеш малце надоле
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
6.953
Полека малце другари.
Да, катастрофален старт за јувентус, очајна игра, ама многу често заднава декада се случувало да имаат очаен влез во сезона, само што, секако мислам дека сега имаат убедливо најлош тим таму од 2012 па навака.
Не знам, уште е рано, јас сепак не би ги отпишал од трка за топ4 така лесно.

Мислам дека Пирло ги постави темелите на она што беше јуве 10 години со неговиот трансфер од Милан таму 2012та… Но, и дефинитивно стави крај на таа ера.
До толку ги има унакажано што сега ни свети Петар не ги оправа. Убедливо најголем фејл во поновата фудбалска историја.

Не џабе Алегри изјави дека “мора одново да го гради овој тим”, пошто и сам е свесен каква калакурница му е оставена во аманет од Пирло, и покрај фактот што најголем дел од играчите ги има тренирано претходно во Јувентус.
Огромен психолошки проблем и сеопшт недостаток на заложба и залагање имаат бјанконерите.
 

Down

Stoned Jesus
Член од
4 мај 2012
Мислења
1.593
Поени од реакции
2.316
Алегри никад у живот не си склопил тим, у Милан Берлускони му го склопуваше, и после во Јувентус наследи готов тим од Конте.

Не можеше да направи тим за Европа со Роналдо, затоа што Алегри знае една игра, мртвило....

Умртви се на терен и дај гол од контра/корнер/шут од пичку матер.

Најинтересно е што у Милан имаше колку толку по отворена игра со Ибра и компанија него после у Јуве, кај што Пирло и Погба му правеа контри со два потези и играше со 5 у одбрана.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.402
Поени од реакции
3.975
Фановите на шинтер у моментот:

Дали тебе сега ти е појасно зошто ти реков пред еден месец дека за топ 4 ќе се борите во Сериа А и прашање дали и тоа ќе успеете? Ти тоа го сфати како провокација или мајтап (а немам воопшто никаква потреба да зборам од инает за Јувентус)
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.432
Поени од реакции
6.072
Pioli: The effective game time tonight was 48 minutes, of course we struggle in Europe. In Italy, we talk and whistle too much. It certainly depends on our attitude, but also on the attitude of the refs. We should try to increase the actual time in order to compete with other leagues.
 

Джонтра Вохохолта

I`m with the fucking FBI
Член од
20 јули 2020
Мислења
4.190
Поени од реакции
27.812
Милан еј. Никад у живот не сум бил поише за нив од вечерва.
Не дека кујзне колку сакав да тепаат, реално боље ќе беше бод... мада против јуве би навивал и за швалерот на сестра ми.

Нема врска, како ги изгазија у второ полувреме брејјј свака част, пак нека џаскаат Дибала и другите педерчиња.
Тонали ги отвори, реално детево се отвори сезонава, 2 пати го иам глеано до сеа јес да толку и има изиграно ама бележи страшен напредок од лани. Искрено, сакам да стане добар играч, жими мајка, никад сум немал против јаките играчи од Милан. Заслужува копиљот.

Е сеа, не знам дали ова се базира на мртвата форма и моето задоволство што Јувентус го допира дното, али мерак ми е и за дечкото и за Милан. Секако дека све ќе му ебам ако игра јако на дербито.

ЈУХУХУХУХУХУХУХУУХХУУХХУХУУХХУХУВЕ АЈДЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ ЗАСЛУЖУВААТ ВАКА ДА СЕ МАЧАТ СВЕ ДА ИМ ЕБАМ НИВНО.
ДА ГОРИСЛА03ЕОАЊ ИСКОМПЛЕКСИРАН СУМ, ОДИ НАПИЈ СЕ ШАКА АПЧИЊА И УГУШИ СЕ.
СЛАДОЛЕДЏИЈА НЕ КУР МЕ ЗАМАРАЈ.
МАРЛИ НЕ КУР МИСЛИ ДЕКА СИ МИ ПРИЈАТЕЛ ПОШТО ФРЛАМ ПОФАЛБИ ПРЕМА МИЛАН. ДАЈ СРЦЕ И НЕ ЗАМАРАЈ.
Автоматски споено мислење:

ХОХОХОХОХХООХООХХОХОХОХОХОХОХОХОРИЛАССССССССЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗХХХХХХХХХХХХХХХМХХХХХХЕХЕХЕХЕХХЕХЕХЕХЕХЕХИХИИХХИХИХХХОХБОХХОХОХОХОХОХОХОДБОБДНЕОЕНОЕОНЕОНЕАХИ ЕИУАХУХААХАХХАХАХАХАХАХААХА
 
Последно уредено:
Член од
24 јануари 2021
Мислења
306
Поени од реакции
157
Милан еј. Никад у живот не сум бил поише за нив од вечерва.
Не дека кујзне колку сакав да тепаат, реално боље ќе беше бод... мада против јуве би навивал и за швалерот на сестра ми.
Нема врска, како ги изгазија у второ полувреме брејјј свака част, пак нека џаскаат Дибала и другите педерчиња.
Тонали ги отвори, реално детево се отвори сезонава, 2 пати го иам глеано до сеа јес да толку и има изиграно ама бележи страшен напредок од лани. Искрено, сакам да стане добар играч, жими мајка, никад сум немал против јаките играчи од Милан. Заслужува копиљот.

Е сеа, не знам дали ова се базира на мртвата форма и моето задоволство што Јувентус го допира дното, али мерак ми е и за дечкото и за Милан. Секако дека све ќе му ебам ако игра јако на дербито.

ЈУХУХУХУХУХУХУХУУХХУУХХУХУУХХУХУВЕ АЈДЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ ЗАСЛУЖУВААТ ВАКА ДА СЕ МАЧАТ СВЕ ДА ИМ ЕБАМ НИВНО.
ДА ГОРИСЛА03ЕОАЊ ИСКОМПЛЕКСИРАН СУМ, ОДИ НАПИЈ СЕ ШАКА АПЧИЊА И УГУШИ СЕ.
СЛАДОЛЕДЏИЈА НЕ КУР МЕ ЗАМАРАЈ.
МАРЛИ НЕ КУР МИСЛИ ДЕКА СИ МИ ПРИЈАТЕЛ ПОШТО ФРЛАМ ПОФАЛБИ ПРЕМА МИЛАН. ДАЈ СРЦЕ И НЕ ЗАМАРАЈ.
Автоматски споено мислење:

ХОХОХОХОХХООХООХХОХОХОХОХОХОХОХОРИЛАССССССССЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗХХХХХХХХХХХХХХХМХХХХХХЕХЕХЕХЕХХЕХЕХЕХЕХЕХИХИИХХИХИХХХОХБОХХОХОХОХОХОХОХОДБОБДНЕОЕНОЕОНЕОНЕАХИ ЕИУАХУХААХАХХАХАХАХАХАХААХА
Ajde ajde imame trenjer zaguben shto e po terk na vas sinterasive, koj prva izjava posle utakmica so Milan mu e deka napravil greshka shto ne napravil podefanzivni izmeni. Zamisli trebalo da gi stavi najverojatno Deliht, Rugani, De Umriljo ne deka skoro cela utakmica se braneshe. Poleka poleka kje fatime prikluchok za top 10, raduvaj se vashe vreme e sega
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.714
Поени од реакции
39.715
Тонали ги отвори, реално детево се отвори сезонава, 2 пати го иам глеано до сеа јес да толку и има изиграно ама бележи страшен напредок од лани. Искрено, сакам да стане добар играч, жими мајка, никад сум немал против јаките играчи од Милан. Заслужува копиљот.

Е сеа, не знам дали ова се базира на мртвата форма и моето задоволство што Јувентус го допира дното, али мерак ми е и за дечкото и за Милан. Секако дека све ќе му ебам ако игра јако на дербито.
За два месеци е како нов играч. Според мене мислам дека тоа што го откупија и си обезбеди долг договор. Првата сезона позајмица, па страв од неуспех и голема конкуренција.
Сега изгледа на поискусен и послободен играч. Бреша се заебаа што намалија цена.

Локатели за споредба изгледа просек, а е со поголемо искуство. Тој повеќе ги избра нив за следен клуб, отколку тие него.
:coffee:

20210920_074005.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom