Serie A 2020/21

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    129
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Джонтра Вохохолта

I`m with the fucking FBI
Член од
20 јули 2020
Мислења
4.536
Поени од реакции
29.664
Секое денарче вреди.

20 години е, знае да игра фудбал, специфичен фудбалер кој нема особена брзина ама техника и визија на завидно ниво.
Јас никогаш не се посомневав во способноста на управата на Јувентус да ги купува најдобрите играчи, како во случајов со Кулушевски, Артур, Де Лигт и во минатото Бернардески.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.566
Поени од реакции
5.580
Квадрадо фантастичен удар, уште подобра интервенција на Шчезни. :tapp: :pos:
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
11.897
Поени од реакции
17.886
Квадрадо очи в очи со Шчезни :pos:

Бернардески направи круг околу својата орбита.Сам себе го убијал:tapp:
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.803
Поени од реакции
936
Јас никогаш не се посомневав во способноста на управата на Јувентус да ги купува најдобрите играчи, како во случајов со Кулушевски, Артур, Де Лигт и во минатото Бернардески.
Немој така за Берна, најдобриот крилест бек во Италија а и пошироко :cool: .
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
13.406
Поени од реакции
10.106
Ова е вистинска слика кој циркуз е ова сезона Јуве. Реално, не знам како им успеа да соберат толку бодови досега во Серија А, и како уште се во игра во ЛШ и купот
ja ne znam kako 1 mesto vo grupa bea LS..
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
4.984
Поени од реакции
13.403
Гадно копиле овој Дуван. Нели треба некоја драконска казна после изјавава?


Duvan Zapata yesterday in the Milan-Atalanta match
“Can't you finish a match without a penalty?
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
16.519
Поени од реакции
13.520
Ова е вистинска слика кој циркуз е ова сезона Јуве. Реално, не знам како им успеа да соберат толку бодови досега во Серија А, и како уште се во игра во ЛШ и купот
Вака кога гледам подобро зад него имаше играч на Болоња сигурно ќе влезеше во шанса
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
16.519
Поени од реакции
13.520
Ау, па и шала на страна добра одбрана е оваа
Шлезни веќе неколку сезони е голманиште од мн лајна не има извадено и мн бодови се директна негова заслуга.
 

Джонтра Вохохолта

I`m with the fucking FBI
Член од
20 јули 2020
Мислења
4.536
Поени од реакции
29.664
Гадно копиле овој Дуван. Нели треба некоја драконска казна после изјавава?


Duvan Zapata yesterday in the Milan-Atalanta match
“Can't you finish a match without a penalty?
Навистина неоправдана провокација од Запата после ова разнесување со базука врз големиот Ибрахимовиќ кој има поише голови отколку Дуван настапи.... и прими 9 гола на последните 3 утакмици од истиот ДЗ.

 
Член од
26 септември 2012
Мислења
6.818
Поени од реакции
4.929
Било шо било, им пропадна шансата на милан и интер за скудетото..... За 15 години којзнае.....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom