Second hand облека

Член од
15 август 2012
Мислења
5
Поени од реакции
0
А сте го виделе ли сајтов спортпорт ? Нов е, сличен на овој, само специјализиран за огласување користена спортска опрема и има нешто новости, ко што гледам ептен тазе е. Ја објавив нешто, па ќе видам дали некој ќе ми се јави наскоро. :)
 
Член од
30 април 2013
Мислења
356
Поени од реакции
207
Здраво на сите. Имам нови кошули панталони од BITSIANI со етикета кај може да ги продадам во некоја продавница и каде ги има тие секнд хенд продавниците
 

Phoenixx

The Last Pharaoh
Член од
9 ноември 2015
Мислења
788
Поени од реакции
956
Не би купила second hand малку сум комплицирана у поглед на облека, башка не би носела нешто што го носел некој претходно и еднаш да ги има облечено џабе е шубе ми е.
 
Последно уредено:

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Гардероба од втора рака има и од умрени што ја носеле додека биле живи
 
M

Moon Child

Гостин
Јас имам купено од сајтот моја гардероба неколку работи меѓу кои и конверс патики пред 3 години, на патиките се гледаше дека не се ни 3 пати облечени, а ги платив 600 денари. Ги оставив во Македонија на сестра ми да ги носи.
Исто една девојка продаваше капут, хеланки, палто Бершка како пакет не се сеќавам колку ама знам дека смешно ги платив.
Ставаш во машина на вриење 90степени и немаш гајле после тоа. Немам предрасуди за половна облека.
 
Член од
9 септември 2016
Мислења
560
Поени од реакции
398
Шубе е некако што знам
 
Член од
20 декември 2015
Мислења
122
Поени од реакции
40
jas se raskostiv od kupuvanje od sajtot moja garderoba isto taka dosta raboti imam isprodadeno tamu
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.254
Поени од реакции
1.964
Bez razlika dali oblekata koja ste ja kupile e nova ili koristena,potrebno e da ja isperete 2-3 pati pred da ja oblecete za da bide cista i bezbedna za nosenje.Jas i majka mi kupuvame i od prodavnici so novi alishta i od second hand prodavnici so koristeni alishta.Gi pereme 2-3 pati,pa potoa gi oblekuvame.Jas imam edna tenka jakna od second hand prodavnica koja ja nosam naesen i naprolet.Se ushte e vo dobra sostojba iako e kupena pred recisi 5 godini.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.302
Поени од реакции
7.434
Сака да каже дека луѓето го прифаќаат ризикот без разлика која цена ќе ја платат. Ја ова го заклучив третиот ден откако пандемијава почна да зема замав. Носев маска тоа време, се шприцав со дезентал, мене како и цела канцеларија, и не одев у кафич. Откако случајно се зачешав за нос размислив малку, дека таков живот(у кој се пазиш и на крај пак ќе се заразиш) не сакам и фрлив се, а наместо тоа нарачав еден тон витамини за мене и за моите. Свесен бев дека ќе им пренесам вирус и на моите, ама ете....релативно добро поминаа. И сега откако прележавме ме боли кур за ковидов како и за вакцини од него, уствари добро е нон стоп да бидам изложен на истиот и да си го обновувам имунитетот.
Ми треба ли вакцина?
Има милиони како тебе што им донеле на старите и ги свиткале... Инаку сака да каже дека постојат милиони заостанати во еволуцијата идиоти како тебе кои свесно го загрозуваат здравјето на блиските од себични побуди, ај за другите па ич не им ни чуе...
 
Член од
17 јануари 2021
Мислења
11
Поени од реакции
15
Што мислите за облека од втора рака и дали имате некакви предлози?
Според мене е добар начин на рециклирање на облеката која не ја носиме, а е во добра состојба. Се разбира дел секогаш и го донираме.
Јас имав многу добро искуство со неколку страни на инстаграм, пример : my_corner101, butikgarderoba, mojgarderober_mk... Од сите сум презадоволна. Од my_corner101 купив оригинал кожен мантил за неверојатно ефтина цена, исто така порачав кожни чизми. . Двете работи не беа воопшто носени. А, од останатите 2 порачав блуза и маичка и сум презадоволна. Исто, никакви оштетувања.
 
Член од
21 јануари 2020
Мислења
35
Поени од реакции
5
Кај има низ Скопје вакви продавници со second hand роба освен онаа кај Црвен Крст и кај Максим Горки ?
 
Член од
21 јануари 2020
Мислења
35
Поени од реакции
5
Кај има низ Скопје вакви продавници со second hand роба освен онаа кај Црвен Крст и кај Максим Горки ?
и мене ме интересира тоа ако имаш нешто пиши во ПП
 

Kajgana Shop

На врв Bottom