Roblox

  • Креатор на темата Trajce Vasilev
  • Време на започнување
T

Trajce Vasilev

Гостин
Ја започнувам оваа тема бидејки има многу интересни онлајн игри на Roblox кои што се играат у последно време.Еве ја ке почнам со Phantom Forces(една од според мене нај добра игра до сега напрсвена за Roblox).Играта е fps со пукање (нешто како Call of Duty)едино што е бесплатна и не бара некој си јак компјутер.Ја ја играм од 2014-та и сега сум ранк 30(да едно време ја запоставував)и сега играм по-често.Ако не сте слушнале никад за ова направете си акаунт на Roblox и играјте Phantom Forces.Ве уверувам дека ке ви се допадне.Има и други игри како на пр: The Streets која е игра со тепање.Има и многу други игри исто така.
Наопомена: Има и многу Cancer игри исто така (пр: Meep Citty,Boys and Girls Hangout)кој што не ви ги препорачал да ги играте бидејки се пуни со нездрави детишта кои што не знаат што прават.Игнорирајте такви играчи и игри,и играјте тоа што највеќе ви се допаѓа,а не тоа што е срање.
Слободно пишете подолу што сакате.
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Ти ја чекнав играва што ти е нешо као Кол оф дјути прво нема 1% сличност, друго шо е ова лего коцки се пуцаат меѓу себе ? :pos:
 
T

Trajce Vasilev

Гостин
Ти ја чекнав играва што ти е нешо као Кол оф дјути прво нема 1% сличност, друго шо е ова лего коцки се пуцаат меѓу себе ? :pos:
Така е за тие игри што се лошо направени,али иди играј Phantom Forces па после збори.
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
A be zemi ukradi kartichkata od tatko ti ili majka ti kupi si nekoja asalna igra od stim da videsh zhivot. Roblox kje igral, podobro idi od pazar tetris zemi. Noob.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom