Python - Пајтон

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.965
Поени од реакции
35.905
Да да и FastAPI е замислeno и направено да работи со pydantic, а за ORM користиме SqlAlchemy 2 :)

Баш почнав да читам за litestar:)
Автоматски споено мислење:
Како прв впечаток од линкот што го прати, како и повеќето статии што ги прочитав за starlite се напишани од луѓе што работат на Starlite така што може да се пристрасни и да прават реклама ама пак ќе разгледам поубаво фала ти за предлогот ако имаш други интересни работи слободно споделувај :)
Бидејќи станува збор за банкарство јас секогаш би одел со најстабилна технологија (во случајов Django/drf), лично никогаш не би компензирал безбедност за брзина на таков тип апликација.

Да, на хартија starlite изгледа подобро но не го користат многумина, мислам имаат дискорд група и според коментари доста помагале таму.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom