Problemi so denacionalizacijata

VMP

VMP
Член од
8 октомври 2010
Мислења
104
Поени од реакции
14
Denacionalizacija
Moeto semejstvo i mene vo postapkata za denacionalizacija ne zastapuva advokat od Skopje. Uredno bev pokaneta na sudskoto rociste za nasledstvo na pravo na denacionalizacija od dedo mi i dobivresenie deka imam pravo na cetvrtina (delot na mojata pokojna majka). Vo postapkata advokatot ne me zapisal vo formularot so obrazlozenie deka nemalo dovolen broj grafi za site barateli i me dodal dopolnitelno na livce. Potoa dodal i dopolnitelen formular. Site dokumenti so koi se dokazuva imotot se dadeni naknadno i prifateni od komisijata, vklucitelno i resenieto za nasledno pravo so koe nasleduvam 1/4. Vo site resenija na komisijata sum izostavena kako naslednik na imotot predviden za denacionalizacija so obrazlozenie deka sum prijavena kako baratel po istekot na rokot. Na zalbata od prvostepenata komisija mi e odgovoreno deka nemam pravo da bidam naslednik na pravoto za denacionalizacija.
Vo sekoj slucaj, vakvite postapki ja olesnuvaat izmamata na eden naslednik koj postapkata ja zapocnal istiot den i kaj istiot advokat so site drugi naslednici od semejstvoto. Ve molam da me sovetuvate kako da postapam i kade da se obratam.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom