Pazza Inter-Ultra boy

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Да не должам многу околу историјата на Интер бидејќи ја знаеме сите,па да скратам.

Се решив пак да играм со Интер,додуша само и со Интер играм на менаџерот,се надевам нема да ми крашне пак (уште ги пцујам до седмо колено поради крашот на претходниот сејв).

Тимот ми е овој со засилувањата што ги зедов,лесно се приметуваат (по годините :pos: )
Може да ја видите и тактиката,бекап тактика ми е тоа.

F.C. Internazionale (Tactics_ Overview).png


Инаку играм со оваа тактика која се покажа ЕКСТРЕМНО ДОБРА за во италијанската лига,противниците немаат противигра за мојата тактика и тоа резултираше со лесно добиение дуели со скоро сите противници и сите дерби утакмици ги добив лесно.Колку за информација на полусезона сум.

F.C. Internazionale (Tactics_ Overview)-2.png


А вака изгледа табелата...

Serie A (Overview_ Stages).png


Ова се трансферите


Inter (Transfers_ History).png

Топла препорака за Даглас Коста со кој тим и да играте,а имате добар трансфер буџет.
Играчот веднаш,за неколку утакмици ги оправдува парите дадени за него и вреди буквално секое евро.
Лукас Дигне е hot prospect играч,го земав од Лил и игра лев бек,одлично се покажува и добро се развива,па ако нема повреди ќе го биде за некоја година.
Врс/шаљко сите го знаете кој е што е,играчиште и пол.
Астори исто така.
Е и за Кадлец исто така имате топла препорака од мене,одличен играч за негови години (моментално 19) и одлично се развива,а во тим веќе ми е како key player.

Во зимскиот преоден рок планирам да го земам Шелото од Аталанта,а да почнам со продажба на непотребното ѓубре (Станковиќ,Мудингеј и таквите слични на нив)


Ова тука што ќе го видите се сите досегашни утакмици,сеуште и јас се чудам на резултатите,со релативно нови играчи какви резултати извадив,а на почеток бев скептик за тактиката,онаа втората бидејќи Арсенал на пријателската утакмица буквално ме убија,секој трет напад им беше шанса за гол,а мојот тим се на се САМО 6 пати шутна кон нивниот гол :sipukaukoleno: F.C. Internazionale (Matches_ Matches).png


Лига Европа подоцна...
--- надополнето: 2 октомври 2012 во 22:10 ---
Maicon (Transfers & Contracts_ Transfer Offer).png


да се прифати или не,прашање е сега :pos:
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
супер само продолжи :) кадлек и даглас коста се одлични за тоа си во право, но доколку купиш подобар напаѓач пробувај го кадлек како лево крило и таму е одличен. јас го играв така во тотенхем скоро 2 сезони и имаше 7.40+ просек. а слична тактика имам користено со рома и во прва сезона освоив серија а и куп на италија со само 2 засилувања за прв тим така да одличен избор :D
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
супер само продолжи :) кадлек и даглас коста се одлични за тоа си во право, но доколку купиш подобар напаѓач пробувај го кадлек како лево крило и таму е одличен. јас го играв така во тотенхем скоро 2 сезони и имаше 7.40+ просек. а слична тактика имам користено со рома и во прва сезона освоив серија а и куп на италија со само 2 засилувања за прв тим така да одличен избор :D

Фала на предлогот,но не сакам Коутињо да го запустам,го играм почесто лево крило и екстра е по таа страна,Снајдер во средина а Даглас Коста на десно крило.
Кадлец моментално го ротирам со Милито и еве не крајот на сезоната има постигнато 10 гола само во Лига Европа,дефинитивно не згрешив што го земав релативно млад.

Инаку ја завршив сезоната сега,во зимскиот преоден рок го земав Инсигње од Наполи,детето на менаџерот е тотален лудак,на утакмица вади оценка поголема од 8 :eek:
Majкон го одби Сити,чудна работа,па го задржав.
Купот лесно го земав,го победив Лацио со 3-1,а во финалето од ЛЕ го демолирав Евертон со 5-0.
Скриншоти утре,моментално ми е мрза.

Исто така препорака и за Гуарин,ооооодличен играч на средината од терен,во Манчестер Јунајтед одлично би слегнал :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom