PayPal (официјална тема)

Член од
18 август 2015
Мислења
52
Поени од реакции
9
Јас успеав да поврзам Paypal со Payoneer, лимитиран е да...Но можеш да си правиш нови и нови Paypal акаунти (со нова емаил адреса), со истиот Payoneer (барем така ми кажаа). Треба државата да биде USA, јас и платив на една од Пакистан, ја најдов на Fiverr, ми среди работа. Мислам дека тоа е најдобра опција моментално, без разлика што Payoneer имаше проблеми последно време...
 
Член од
5 август 2016
Мислења
270
Поени од реакции
193
Се изначитав. Да прашам во кратки црти:

1. Ако напрам сега акаунт на paypal и изберам Словенија и поврзам со Тутунска банка дали е возможно или веќе ја знаат таа финта?
2. Дали ако имам постар акаунт од paypal има шанси тогаш да била друга процедура, бидејќи најдов еден од UK дури и со верифициран тел. број е, и јас се чудам како е можно.
3. Дали најдобра опција е Бугарска трансакциска врзана со paypal и да се плаќа таму данок!?
4. Дали тие порано што имаа словенски акаунт и врзани со Тутунска Банка плаќаат данок во Македонија?
1. Можеш да поврзеш со НЛБ Visa / MasterCard.
2.
3. За Бугарија не знам, со словенски можеш да подигаш до 2000/2500 евра годишно. Повлекувањето зима 1% данок.
4. Данок не. Само 1% повлекување.
 
Член од
15 јуни 2014
Мислења
43
Поени од реакции
3
Дали е истина дека од вчера може да се користи Paypal и во нашата држава, подигнивање пари од нашиве банки?
 
Член од
23 јануари 2012
Мислења
97
Поени од реакции
59
Што те наведе да мислиш дека е истина ? :) Бар сподели инфо со нас. Вака одам на ПП линков и гледам сеуште Send опција ни е само достапна и сакам ластик да ти удрам XD


Инаку, за да би подигнал од банка прво треба да ги повлечеш од ПП, а за да повлечеш пари од ПП прво треба да имаш опција да примиш пари (Receive), а ние сеуште (официјално) ја немаме таа опција.
 
Член од
24 декември 2008
Мислења
261
Поени од реакции
101
Јас успеав да поврзам Paypal со Payoneer, лимитиран е да...Но можеш да си правиш нови и нови Paypal акаунти (со нова емаил адреса), со истиот Payoneer (барем така ми кажаа). Треба државата да биде USA, јас и платив на една од Пакистан, ја најдов на Fiverr, ми среди работа. Мислам дека тоа е најдобра опција моментално, без разлика што Payoneer имаше проблеми последно време...
И функционира?
 
Член од
18 август 2015
Мислења
52
Поени од реакции
9
И функционира?
Функционира или би рекол функционираше неколку месеци. Вчера ми се појави верификација за телефонскиот број - “американскиот”Се надевам со опцијата “change” да додам друг број (најверојатно со тие страните кај што може да се користи виртуелен број, уште се мислам како ќе го изведам). Претходно кога ќе ми излезеше овој проблем, само ја рефреширав страната и влегуваше во Пејпалот.
Иначе да, си префрлував пари и за 2, 3 дена ги имав на Payoneer.
 

Attachments

Член од
24 декември 2008
Мислења
261
Поени од реакции
101
Функционира или би рекол функционираше неколку месеци. Вчера ми се појави верификација за телефонскиот број - “американскиот”Се надевам со опцијата “change” да додам друг број (најверојатно со тие страните кај што може да се користи виртуелен број, уште се мислам како ќе го изведам). Претходно кога ќе ми излезеше овој проблем, само ја рефреширав страната и влегуваше во Пејпалот.
Иначе да, си префрлував пари и за 2, 3 дена ги имав на Payoneer.
Пробај стави македонски, на словенски пејпал јас имам мак моб ставено
 
Член од
13 мај 2019
Мислења
44
Поени од реакции
71
Здраво
Имам пари на PayPal, дали можеби некој сака да ми ги смени за Bitcoin, Skrill ili Neteller ?
Или некој ако може да ми каже дали можам да го врзам Paypal-ot (европски) на наша картичка ?
Фала
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
407
Поени од реакции
236
Здраво
Имам пари на PayPal, дали можеби некој сака да ми ги смени за Bitcoin, Skrill ili Neteller ?
Или некој ако може да ми каже дали можам да го врзам Paypal-ot (европски) на наша картичка ?
Фала
За колку пари станува збор?
Јас би можел да ти завршам работа ако ти е за едно-кратно...
 
Член од
29 јануари 2018
Мислења
3
Поени од реакции
0
Доколку некој може да ми помогне со мојот проблем би бил неизмерно благодарен.
Акаунтот на Paypal ми е Limited a бизнис профил инаку, имам на него 80 долари , и ми го скратија периодот од 3 месеци за да ги повлечам , но неможам на картица туку мора преку банка што тотално не ми е јасно како да го изведам зашто ми бара , Routing Number i Account number, јас колку што знам Мк банкиве немаат routing Или грешам?

Фала однапред секој совет е добредојден.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
693
Поени од реакции
776
Доколку некој може да ми помогне со мојот проблем би бил неизмерно благодарен.
Акаунтот на Paypal ми е Limited a бизнис профил инаку, имам на него 80 долари , и ми го скратија периодот од 3 месеци за да ги повлечам , но неможам на картица туку мора преку банка што тотално не ми е јасно како да го изведам зашто ми бара , Routing Number i Account number, јас колку што знам Мк банкиве немаат routing Или грешам?

Фала однапред секој совет е добредојден.
Пак да го слушате Венко, сега тој нека ви ги вади...
 
На врв Bottom