On.net WADSL интернет

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
Повеќето имате канопи моторола хоум едишн која има најголема брзина од 512кбпс. Ова не ми е проверено, само го имам наслушнато. Во случај да е информацијата точна теоретски е невозможно да се добие поголема брзина. Како што кажав, непроверено, наслушнато.
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Повеќето имате канопи моторола хоум едишн која има најголема брзина од 512кбпс. Ова не ми е проверено, само го имам наслушнато. Во случај да е информацијата точна теоретски е невозможно да се добие поголема брзина. Како што кажав, непроверено, наслушнато.
2 или 4Mbps е брзината не сум сигурен. 512kbps не е во секој случај.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Повеќето имате канопи моторола хоум едишн која има најголема брзина од 512кбпс. Ова не ми е проверено, само го имам наслушнато. Во случај да е информацијата точна теоретски е невозможно да се добие поголема брзина. Како што кажав, непроверено, наслушнато.
Nah, не е точно ова. Дезинформации се...
Има еден куп корисници што имале 512, па кога можеше да избереш дали сакаш 768 со 8 гига, или 512 со 10 - ја избраа првата варијанта.
 

Arioth

Purpletrator
Член од
20 февруари 2007
Мислења
527
Поени од реакции
82
Motorola Canopy e ured koj moze da se koristi za WIFI i WLAN i moze da prenesuva signali na rastojanie do 50tina kilometri. Brzinata na protok na podatoci koja moze da ja dostigne uredot e 14Mb/s. Znaci moze da se upotrebuva za vrski pogolemi od 512k:tapp:
 

Ljupco Meljata

AJFON ILI ANDROID you choose
Член од
11 ноември 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
475
Motorola Canopy e ured koj moze da se koristi za WIFI i WLAN i moze da prenesuva signali na rastojanie do 50tina kilometri. Brzinata na protok na podatoci koja moze da ja dostigne uredot e 14Mb/s. Znaci moze da se upotrebuva za vrski pogolemi od 512k:tapp:


Нормално дека може ,само треба некој да плати за саглам линк пошто Но Нет не планира да дава поголеми брзини од 1 Мбит!

Ама тоа е инвестиција а Оннет нема инвестиции само рестрикции!:jaj:

се е до кеш имаш кеш правиш шоу - no cach, no money,no satisfaction guarantee !
 

Arioth

Purpletrator
Член од
20 февруари 2007
Мислења
527
Поени од реакции
82
Iskreno i realno kazano jas sum zadovolen so 512kb/s. No bi sakal da porasne brzinata na 1mb/s. Zosto da ne. Iskreno i realno da kazam jas sum i zadovolen od 512-ta taka da sekoe nejzino zgolemuvanje e samo moja i vasa(normalno kaj ja ima ovaa konekcija na net) pridobivka. :toe:Ajde pozdrav
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.167
Поени од реакции
17.964
Јас чекам 100 гб пакет на WADSL т.е. исти или слични на СОЛО пакетите, нема смисла оваа дискриминација, само затоа што несакам да имам АДСЛ.

А дека може WADSL и повеќе може, по грешка еднаш се конектирав на 2мбпс и уп и даун.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Јас чекам 100 гб пакет на WADSL т.е. исти или слични на СОЛО пакетите, нема смисла оваа дискриминација, само затоа што несакам да имам АДСЛ.
Брат и јас сум како тебе на WADSL чисто се сомневам дека ке пуштат нешто повеке после ова што зголемија за 15 гига брзината не ја мењаат останавме на катастрофални 512 и гарант нема да ја сменат на нешто поголемо.Ова што е тоа е само да не ги урочам во последно време се супер нема ни паѓање на конекција стабилна брзина.
 

Ljupco Meljata

AJFON ILI ANDROID you choose
Член од
11 ноември 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
475
Да можеше ОнНет да даде поголеми брзини ќе дадеше ама чисто сумњам дека ќе се случи тоа некад затоа што линковите меѓу пристапните станици (не према корисниците) имаат исто така мала брзина на пренос на податоци point to point верувајте многу помала од 14Мбит како што пишува во спецификацијата тоа е реалноста.Останува да чекаме WiMAx како посериозна технологија која не влијае на дожд и препреки и работи на сосема друга фреквенција!
 

Kir4e

OdPrilep Ebago
Член од
1 февруари 2007
Мислења
269
Поени од реакции
5
Kako vi e Wadsl na On.net ? vo Prilep eve vejke 2-3 denovi ... pajga ... mislam se diskonektira :( ... pa po drugive gradovi kako e ?
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Kako vi e Wadsl na On.net ? vo Prilep eve vejke 2-3 denovi ... pajga ... mislam se diskonektira ... pa po drugive gradovi kako e ?
Да не го урочам кај мене во Скопје е до максимум стабилна брзина од 510кб скоро цело време нема проблем со логирање не паднал одамна 15 гига доунлоад мислам би сакал да барем ја покачат брзината али јеби га за тоа што плаќам тоа добивам
 

Kir4e

OdPrilep Ebago
Член од
1 февруари 2007
Мислења
269
Поени од реакции
5
Dobro toa ... i kaj nas vo Prilep bese dobar i Brzina i se ... ali sega poslednive 2-3 denovi ... Se Diskonektira ... ne znam vo sto e problemot .... taka e vo cel Prilep :( inace Brzinata si e Dobra ... :)
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
taka e vo cel Prilep
Друже ако е така во цел Прилеп овие два три дена можеби работат нешто најубаво ти е ако не си прашал досега да ги прашаш да видиш што ке ти кажат али барем знаеш дека не е до кај тебе проблемот.Почекај може ке се поправи за некој ден.
 

Kir4e

OdPrilep Ebago
Член од
1 февруари 2007
Мислења
269
Поени од реакции
5
Ok sepak Fala za Utehata :)) ke si cekame so ce prajme Ebago :) malce pojke na kleckanje ovie denovi ke bide izlgeda :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom