Nudes (интимни фотографии / Јавна соба)

Член од
26 јануари 2020
Мислења
2
Поени од реакции
1
Член од
18 декември 2019
Мислења
153
Поени од реакции
326
Како не ви е срам бе да барате линк од група со слики од малолетни девојчиња... има ли некој нормален модератор да ја заклучи темава?
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
6.941
Поени од реакции
5.328
https://faktor.mk/koja-e-grupata-za-pornografija-megju-srednoshkolcite---panika-kaj-profesorite-i-roditelite?fbclid=IwAR3G9oHt5fuFtGQ7xPA1lWgu9Zh0nr6ACXbAAcytrvn4YnENSOpXd3RaXLE

сега некој ( не доктори) по службена должност ќе гледаат фотки на голи девојчиња
Ах бе старо релативизираш, а ? :pos:

Добро тебе ќе ти простат заради простатата ти е
 
Член од
12 март 2009
Мислења
13.393
Поени од реакции
7.505
Ах бе старо релативизираш, а ? :pos:

Добро тебе ќе ти простат заради простатата ти е
се глупираш со коментарите, а не разбираш што сакам да кажам... поодамна има во полиции специјални групи ( не знам дали и во нашиот МВР) кој се занимаваат со пратење на малолетнички порно сајтови, ИП адреси на посетителите..
Мобилните телефони се водат на родителите, па ќе има незгодни работи !!
И ти си стар, можеби и имаш деца што се во критична возраст... моите се ептен големи, а внуците се пак ептен мали, така ти подобро да си береш гајле за тебе..
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
6.941
Поени од реакции
5.328
се глупираш со коментарите, а не разбираш што сакам да кажам... поодамна има во полиции специјални групи ( не знам дали и во нашиот МВР) кој се занимаваат со пратење на малолетнички порно сајтови, ИП адреси на посетителите..
Мобилните телефони се водат на родителите, па ќе има незгодни работи !!
И ти си стар, можеби и имаш деца што се во критична возраст... моите се ептен големи, а внуците се пак ептен мали, така ти подобро да си береш гајле за тебе..
Добро бе не се лути.
Да имам деца на толкава возраст и овие работи се идиотски. Јас ги советувам децата пред време.
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
248
Поени од реакции
342
Нека прати некој кој има слики во инбокс, ми треба за испит, не прашувам за другар, за мене прашувам. Или ако има некоја нова група нека пише во инбокс како се вика, и јас имам душичка :D фала однапред :P
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.119
Поени од реакции
28.117
Како не ви е срам бе да барате линк од група со слики од малолетни девојчиња... има ли некој нормален модератор да ја заклучи темава?
Ненормалните модератори се во групата на Телеграм, пријател(к)е. Како што можеш да забележиш, линкот до спорната група веднаш беше отстранет од тука, а темата служи за дискусија околу настанатата ситуација.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
6.941
Поени од реакции
5.328
Како не ви е срам бе да барате линк од група со слики од малолетни девојчиња... има ли некој нормален модератор да ја заклучи темава?
Темава е добро модерирана и навреме се бришат линковите, а треба да стои тука како знак за аларм за сите родители, затоа што за мене не е нормално родител да не знае што прават неговите малолетни деца.

Абе како можи бе родител да си дозволи неговота 12 годишна ќерка да испраќа голи слики. Мислам за мене не е нормално 12 годишно девојче да има Инстаграм профил, не пак такви работи.

Или пак слушав за примери на 14 годишни девојчиња кои камен пијани си оделе дома во 2 сатот ноќе, без нивните родители да ги сетат.

Но, кога технологијата им е бејбиситерка на децата, родителите се позаинтересирани што има на интернет отколку што прават нивните деца. Затоа што на многу родители тешко му е да го мрднат газот за да разговараат и да ги дружат децата.
 
Член од
18 декември 2019
Мислења
153
Поени од реакции
326
Добро, се извинувам ако го навредив некој од модераторите, тоа не ми беше целта.
Иначе барем овие што прашуваат за линк си заслужиле по еден бан, но од друга страна повеќето си направија нов акаунт да не знаеме кој се така да можеби ни тоа нема смисла.
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
20.068
Поени од реакции
49.802
Порано оние родители кои ги земаа и проверуваа мобилните на своите деца ги правевме нетокму и заостанати... али какво време дојде, покрај сите овие nudes и други глупи трендови, испаѓа дека е глупо воопшто да му даваш мобилен на дете во раце.

:toe:
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
6.941
Поени од реакции
5.328
Гледам ме прашуваат некој во приватни пораки за линк до групата.

Абе ви кажав ако немате 28cm џабе вие :D

Just kidding и 50cm да имате џабе вие оти немам линк до групата, нити сум имал, нити го видов линкот кој што беше постиран овде.

Инаку за тие што ја креираа групата, треба да го јадат здраво само зради една работа, а тоа е revenge fake слики. Абе не можи затоа што некоја ви дала корпа да ја правите курва сега да ви еб*м све живо бе.

Свесни сте дека можете да доведете некој прекрасно воспитана девојка на раб од самоубиство со фејк слики, или сега уште пострашно deep fake видеа?

Затоа треба да го јадат дебело креаторите на групата, за ум за други, иако ако се деца на некој видни луѓе ова ќе се заташка брзо.
 
На врв Bottom