Mi (Xiaomi) телефони и техничка поддршка !

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Здраво
Имам mi pad 4 plus кинески. Фабрички без гугл сервиси, но од претходниот корисник уфрлени. Пробав да инсталирам нов ланчер (нова) и нешто се искомпликува. Знае ли некој како и каде може да се среди сето тоа да е солидно како на моделите што се за европски пазар. Има некои упатства на јутјуб, но не ми се до крај јасни. Поздрав
Алфа мобил види или @Torte Mobile.
 

Ivan898

they see you, but you don't see them!
Член од
3 јуни 2020
Мислења
373
Поени од реакции
691
Дали се исплати да се земе Xiaomi 11t?
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Се мислам за слушалки да земам помеѓу Xiaomi buds 3 pro или Xiaomi buds 3 lite. Дали е оправдана повеќе од дупло повисоката цена за про? Кој е подобра опција во сооднос цена-квалитет?
 
Член од
9 март 2010
Мислења
368
Поени од реакции
372
Се мислам за слушалки да земам помеѓу Xiaomi buds 3 pro или Xiaomi buds 3 lite. Дали е оправдана повеќе од дупло повисоката цена за про? Кој е подобра опција во сооднос цена-квалитет?
Девојка ми ги користи Buds 3 Pro веќе некое време, батеријата е одлична, звук прилично добар ко за безжични слушалки во тој ранг, од noise cancelling не очекувај премногу меѓутоа се приметува разлика, гледај да имаш добар фит на тие гумичките што влагаат во уво за целосно искуство.
Се на се многу добар избор во поглед цена - квалитет.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Ги земав денес. Се одлучив за будс 3 лите и презадоволен сум во секој поглед. Најмногу ми требаа за трчање, вежбање. Одма ги испробав, истрчав 7км- одличен звук извадија и немав никаков проблем со испаѓање од уво. Вредат за секој денар.(y)
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Се мислам за слушалки да земам помеѓу Xiaomi buds 3 pro или Xiaomi buds 3 lite. Дали е оправдана повеќе од дупло повисоката цена за про? Кој е подобра опција во сооднос цена-квалитет?
Ги имам бадс 3 лајт и се супер. Исто ги користам највеќе за трчање,солиден звук не паѓаат од уво-убаво се вклопува во уво. Реално не сум некој перфекционист за звук така да за кежуал ко мене а глеам и ко тебе таманка се :D
 
Член од
15 јануари 2020
Мислења
472
Поени од реакции
1.490
Ми влезе влага во задната камера на 11Т. Има некакво решение без смена на целата камера?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.649
Поени од реакции
34.921
Ми влезе влага во задната камера на 11Т. Има некакво решение без смена на целата камера?
Јас имам држено телефон во ориз за да се исуши, ама типов го гледав пред некое време со друга финта со правосмукалка.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.644
Поени од реакции
38.834
Ми влезе влага во задната камера на 11Т. Има некакво решение без смена на целата камера?
па ако работи камерата не мора да се мени. Треба само да се исчисти влагата и нормално да се види да не има некоја друга корозија направено.
 
Член од
12 јуни 2013
Мислења
99
Поени од реакции
49
Зошто не ми функционира опцијата Cast на ТВ ? Кај Редми Ноут 11 ? Знам дека има проблеми и кај другите гледав видеа ама некако не успеав да го средам проблемот. Го наоѓа телевизорот но никако не се конектира...Ќе го средат ова или џабе да не се замарам ?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Зошто не ми функционира опцијата Cast на ТВ ? Кај Редми Ноут 11 ? Знам дека има проблеми и кај другите гледав видеа ама некако не успеав да го средам проблемот. Го наоѓа телевизорот но никако не се конектира...Ќе го средат ова или џабе да не се замарам ?
Ќе биде, ќе средат XD

Проблемот со нотификации од 2012 не е среден, ти прашуваш ова дали ќе средат?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Си работи најнормално, не знам што праите вие со тоа телефоните и телевизорите.

viber_image_2022-09-20_20-29-39-474.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom