Maya

  • Креатор на темата Deleted member 53418
  • Време на започнување
D

Deleted member 53418

Гостин
da ne znaes nekoj kaj ima kaj nas kursevi a maya gleav vo semos nemase ako znaete pisete i cena i tutoriajali ako ima nekoj za begginer : )
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Туторијали за почетници, во Help-от на Maya, ја кога работев на факс, беше верзија 7, и мислам дека уште се тие туторијали, со чеканот и раката.
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.574
Pa pobaraj na zamunda ili na rutracker. Koga ke gi otvoris registriraj se i pisi na search maya basic tutorial i ke ti dade nesto. Ili samo maya tutorial pisi i ke najdes nesto osnovno.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Види тука: http://www.autodeskmakedonija.com

По нетов имаш милион туторијали за Maya, види Lynda и Digital Tutors по торент сајтовиве. Ти ги препорачувам вторите, имаат неверојатни туторијали со многу добри предавачи, за тотални почетници а ипак корисни и за оние поискусните. Исто види: cgpeersточкаcom / cgpersiaточкаcom
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Има некој да ми прати линк за активен торент или некаков туторијал? Барав на Замунда и на други торент сајтови, ама само со многу малце seeds има.
 

Hiryu

H+
Член од
5 мај 2013
Мислења
674
Поени од реакции
848
Додека ја работев имав туторијал за изработка на Катана многу практичен но каде е поставен и кај се наоѓа негде забатален во дисковиве кои ротираат на висока брзина и јас не знам ама ќе побарам.:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom