Macna makedonijo

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Немаш фајде со пишување на овој форум ке те дупат само батец .екипата што чисти куртони по германски хотели
Epa realno na toa deredže i stvarno sme dojdeni kako narod da nekoi što ovde nemale sol u oči, a otišle tamu, denes da si teraat majtap so nas ostanatite ovde vo vukojebinava u koja tapkame vo mesto, doduša ne tapkame u mesto tuku se vrakame nazad na sekoe možno pole !
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Kakvi Gruevci,kakvi Zaevci,kakvi Apasievci be,drzavava Gospod ne ja spasuva!!!
Lugjevo uste se klanjaat deka nekoj politicar ke gi spasi.
Osobeno ovoa vmrovcive sto se vlezeni vo grandiozen film deka Grujo bese spasitelot na narodot,zastitnikot na makedonskata nacija.
Tokmu vo negovo vreme zapocna modernoto unistuvanje na narodov,so SDSM samo se prodolzi...
Во Македонијава никогаш животот не бил лесен, од секогаш сме биле кантатроп и мизерија и пред 5, 10, 15, 20, 25... години. Но, порано парите имаа поголема вредност, двеста евра во 2005 год. вредеа повеќе од петсто евра денеска. Е да во минатото имаше и многу повеќе пријателство, другарство, колегијалност, подобри меѓучовечки односи и толеранција него ли денес. И немаше ко денеска волку многу закони, правила и прописи за све и свашта бре, не беше вака, не беше до волку, беа многу поќори и послободни времиња, океј и денеска е ќоро време ама за кого како... Како и да е системот си фура напред и меле... а ние малите кутриња ќе си џавкаме по форуми !
 
Член од
26 јули 2021
Мислења
49
Поени од реакции
54
Epa realno na toa deredže i stvarno sme dojdeni kako narod da nekoi što ovde nemale sol u oči, a otišle tamu, denes da si teraat majtap so nas ostanatite ovde vo vukojebinava u koja tapkame vo mesto, doduša ne tapkame u mesto tuku se vrakame nazad na sekoe možno pole !
Brale svatete ova se mafia zemji tuka balkanov samo nemilosrdni lagaci opasni uspevaat drugovo robovi
 

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.361
Поени од реакции
1.827
Pocna zalenjeto
Uste ke se zalime na socijlani mrezi I na forumi I ke si goltame....
Автоматски споено мислење:

Член сум на ВМРО ДПМНЕ од времето на покојниот претседател Борис трајковски меѓутоа овој статус го пишувам како граѓанин на Република Македонија
Уште колку треба да трпиме за да се смени нешто во државата со статуси на социјални мрежи ке се жалиме
Време е веке народот да се обедини и да одиме на се или ништо нели ве боли ова бе
Пак ке повторам
Колку изгубивте од ковид
Колку нервози и стресови имате на дневна основа
Колку се мачите да закрпите крај со крај
Кога последен пат сте биле без стрес без нервози од секојдневните случувања во оваа земја
И на крај уште не дупат одозгора
Се можно штрајкува....
Кога ке се освестиме...
битно споменици имаме а пливаме во вода при поголем дожд
 
Последно уредено:
Член од
28 мај 2022
Мислења
67
Поени од реакции
120
Epa realno na toa deredže i stvarno sme dojdeni kako narod da nekoi što ovde nemale sol u oči, a otišle tamu, denes da si teraat majtap so nas ostanatite ovde vo vukojebinava u koja tapkame vo mesto, doduša ne tapkame u mesto tuku se vrakame nazad na sekoe možno pole !
A ja koga ke kazam deka Makedonecot ne e usluzliv, pitom i sirokograd, tuku e servilen, lesno podatliv i isfrustriran, mi velat ne sum bil vo pravo. Ova ti e eden od mnogute primeri, ja ke odam, ke se snajdam, a posle ke te podjebavam, namesto da ti pomognam i ti da dojdes da se snajdes. Odamna nema tuka normalen narod, se sto bese kolku tolku pristojno, ili se umreni ili se otseleni bez planovi za vranjanje, nitu pak se zamaraat so podjebavanje. Ostanati se samo tie servilnite, koi ako gi mavne srekja da odat nadvor ke si teraat majtap ko sto vikas.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Brate svatete ova se mafia zemji tuka balkanov samo nemilosrdni lagaci opasni uspevaat drugovo robovi
Да, јебеш држа'а у која живот има само за политичари/политички функционери(од било која партија), бизнисмени/бизнис-олигархија и тек-тук за дел од естрадата... Све остало ќе трули, скапуе и ќе кубури од ден за ден... Што уште функционира у оваа дупка... Супермаркети пошто народ мора да јаде и пие секој ден фала богу, бензински пумпи пошто народ мора да пуни гориво(нафта/бензин/плин) без разлика на изгор цените и секако кладилниците за да у слободно време се занима со нешто рајата... :tapp:
Автоматски споено мислење:

A ja koga ke kazam deka Makedonecot ne e usluzliv, pitom i sirokograd, tuku e servilen, lesno podatliv i isfrustriran, mi velat ne sum bil vo pravo. Ova ti e eden od mnogute primeri, ja ke odam, ke se snajdam, a posle ke te podjebavam, namesto da ti pomognam i ti da dojdes da se snajdes. Odamna nema tuka normalen narod, se sto bese kolku tolku pristojno, ili se umreni ili se otseleni bez planovi za vranjanje, nitu pak se zamaraat so podjebavanje. Ostanati se samo tie servilnite, koi ako gi mavne srekja da odat nadvor ke si teraat majtap ko sto vikas.
Епа што да праиме бе друже, се си е така ко што велиш, ама јбг, тоа е тоа... Македонија беше држава со многу поголеми изгледи, шанси и потенцијали и елан и човечки и секаков до пред 15-20-25-30... години. По модерна, подемократска, либерална и плуралистичка земја бевме порано одошто сега, зборам за периодот крајните години од минатиот и првите години од новиов век/милениум. Сега сме бајаги позатуцани и како народ, општество, држава него ли порано и ментално и во секој можен поглед, за економијата да не праиме муабет па со сто евра сум идел на одмор у 2004/05/06 сега ни четрсто/петсто евра ништо не вредат, не може ни месецот цел да се помине... а тек па шетњи и одмори...
П.С. И Груевизмот не суреди, ама па оваа новата пост-Груевистичка власт ни ја еба мајката скроз на скроз... :tapp:
Да се разбереме не навивам за ниту една партија... Две децении сум полнолетна особа/значи со право на глас... 60-70% имам гласано за ВМРО во животов, да, имам гласано повеќе пати и за СДСМ, не негирам, имам неколку пати гласано и за оние помалите/најмалите партии Бачевци, Мачевци, Интегри... не сум партиски/штабски чоек стриктно врзан за една партија цел живот, пупу скраја да е... не сум и никогаш не сум бил штаботом... Ако се појави денес/утре нова политичка опција која ќе ми се допадне нејзе ќе ја гласам... па макар освоила и пеесет гласа !
 
Последно уредено:
Член од
28 мај 2022
Мислења
67
Поени од реакции
120
Епа што да праиме бе друже, се си е така ко што велиш, ама јбг, тоа е тоа... Македонија беше држава со многу поголеми изгледи, шанси и потенцијали и елан и човечки и секаков до пред 15-20-25-30... години. По модерна, подемократска, либерална и плуралистичка земја бевме порано одошто сега, зборам за периодот крајните години од минатиот и првите години од новиов век/милениум. Сега сме бајаги позатуцани и како народ, општество, држава него ли порано и ментално и во секој можен поглед, за економијата да не праиме муабет па со сто евра сум идел на одмор у 2004/05/06 сега ни четрсто/петсто евра ништо не вредат, не може ни месецот цел да се помине... а тек па шетњи и одмори...
П.С. И Груевизмот не суреди, ама па оваа новата пост-Груевистичка власт ни ја еба мајката скроз на скроз... :tapp:
Да се разбереме не навивам за ниту една партија... Две децении сум полнолетна особа/значи со право на глас... 60-70% имам гласано за ВМРО во животов, да, имам гласано повеќе пати и за СДСМ, не негирам, имам неколку пати гласано и за оние помалите/најмалите партии Бачевци, Мачевци, Интегри... не сум партиски/штабски чоек стриктно врзан за една партија цел живот, пупу скраја да е... не сум и никогаш не сум бил штаботом... Ако се појави денес/утре нова политичка опција која ќе ми се допадне нејзе ќе ја гласам... па макар освоила и пеесет гласа !
Чаре прашуваш? Колку и да ми е болно да го напишам, а знам дека е уште еден клинец во ковчегот наречен МК, имам само еден совет -- земај парталите и по бели свет. На сите можни начини обиди се да те снема од тука, ќе биде и остане дувло засекогаш.

Земја на сите и земја за никого!!

Растарашкај по интернет, Австралија, Нов Зеланд, Канада, имаат лесни процеси за имиграција, па дури и Германија и Шведска се отвараат ко пупки за преселба. Општо западот има проблем со старо население кое треба некако да се крепи, а немаат свежа крв и цицаат млади и прави луѓе од каде стигнат. И проблемот допрва ќе се покажува и зголемува. Не очекувај дека и таму нешто ќе цветаат рози, докурца се и тие системи отидени, ама барем ќе имаш некое помирно секојдневие.

Ова на сите го кажувам што ќе ме прашаат. И мене не ми е мерак, ама реалноста е таа, затоа и го кажувам, бидејќи има уште луѓе во оваа наша државичка што вреди и треба да се спасат, и себе и фамилиите.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom