Mакедонските автомобили со нови евро таблички

  • Креатор на темата Tetro
  • Време на започнување

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
11.957
Поени од реакции
18.050
ако се вакви...па тоа се екстра идиотски

го задржуваат она идиотско црвено стикерче со СКАА
плус ги немаат сите градови......би било добро на местото на стикерчето да го постават грбот на општината
и би било добро секој град да добие буквена ознака.....
Точно!(y)
Само изгледа премногу идиотизам имат во нашиве институции.Сега вака,можда за 4-5 год. ќе им текнит со грб...Идиотизам!
 

JeepMkd

Scratch model builder
Член од
25 јуни 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
468
Никаде не сретнав дали ќе ги имаме уште таблиците во форма на квадрат, дали некој има информација?
 

ilijev08

Во виното е вистината,а во ракијата е глупоста!
Член од
18 август 2011
Мислења
64
Поени од реакции
16
Абе какви европски униии и каквви чекори напред или копирања,ова има една и единствена цел...ДА СЕ ИСЦИЦА НАРОДОТ СКРОЗ!!!!Да се земе од него и тоа што му останало..Што ни фале со овие таблички?Зошто да давам 4 000 денари(ако не и повеке) за нови таблички кога нема шанси да влеземе во Европа(ако веке и тоа е целта со овие глупости)?Не се знае на кој начин да се земат пари па на таблиците се завртивме..БРАВО!
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
493
Поени од реакции
13
Абе какви европски униии и каквви чекори напред или копирања,ова има една и единствена цел...ДА СЕ ИСЦИЦА НАРОДОТ СКРОЗ!!!!Да се земе од него и тоа што му останало..Што ни фале со овие таблички?Зошто да давам 4 000 денари(ако не и повеке) за нови таблички кога нема шанси да влеземе во Европа(ако веке и тоа е целта со овие глупости)?Не се знае на кој начин да се земат пари па на таблиците се завртивме..БРАВО!
Н-Е Е З-А-Д-О-Л-Ж-И-Т-Е-Л-Н-О!
 

ilijev08

Во виното е вистината,а во ракијата е глупоста!
Член од
18 август 2011
Мислења
64
Поени од реакции
16
Не е ,ама ке стане ...хаха ох море со кого си имате работа :D
 
Член од
21 април 2009
Мислења
139
Поени од реакции
16
Никаде не сретнав дали ќе ги имаме уште таблиците во форма на квадрат, дали некој има информација?
И мене тоа ме интересира зашто во последно време не гледав нови таблици во форма на квадрат за автомобилите и тоа скоро 3-4 години. има ли некој информација?
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
9.708
Поени од реакции
14.659
Точно!(y)
Само изгледа премногу идиотизам имат во нашиве институции.Сега вака,можда за 4-5 год. ќе им текнит со грб...Идиотизам!
којзнае што маткаат...но треба да се превземи нешто со табличките...кодовите ни се наследство од СФРЈ
идиотско е црвеното стикерче со кирилични букви, секој град треба да добие свој код
според медиумиве само ќе се додадат неколку градови со нови кодови, а помалите ќе останат...
--- надополнето: Aug 20, 2011 8:48 PM ---
И мене тоа ме интересира зашто во последно време не гледав нови таблици во форма на квадрат за автомобилите и тоа скоро 3-4 години. има ли некој информација?
мислиш на овие?
мислам на формата


би требало да ги има...
 
Член од
3 март 2010
Мислења
68
Поени од реакции
26
Абе какви европски униии и каквви чекори напред или копирања,ова има една и единствена цел...ДА СЕ ИСЦИЦА НАРОДОТ СКРОЗ!!!!Да се земе од него и тоа што му останало..Што ни фале со овие таблички?Зошто да давам 4 000 денари(ако не и повеке) за нови таблички кога нема шанси да влеземе во Европа(ако веке и тоа е целта со овие глупости)?Не се знае на кој начин да се земат пари па на таблиците се завртивме..БРАВО!
Зошто моментално се до VC VD VE и кога ке стигнат до VZ (СК-283-VZ) ке дојде Z а кога ке стигне до (SK-999-ZZ) тогаш што ке правиме, ке нема веке комбинации. А новите таблички ке бидат на новите возила кои кога ке снема комбинации и тие кои што сакаат нови. НЕ Е ЗАДОЛЖИТЕЛНО.
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
ако има некој пристап до службен весник ќе може да го објави правилникот тука?
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.133
Поени од реакции
1.888
Пуштени се овие?Преѓа видов еден автомобил со најверојатно новиве таблички најлево имаше европско знаме и одоздола на плаво напишано МК со бели букви KO некое знаме најверојатно ова
и потоа завршуваше нормално.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
9.708
Поени од реакции
14.659
Пуштени се овие?Преѓа видов еден автомобил со најверојатно новиве таблички најлево имаше европско знаме и одоздола на плаво напишано МК со бели букви KO некое знаме најверојатно ова
и потоа завршуваше нормално.
Ова е грб на Кочани :) најверојатно почнале :)
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
713
а да не си направил некој ремет со постоечката таблица? има онакви стикери со знакот на ЕУ и оздола МК се продаваат како налепници за постоечките таблици. на ауто пазар 20-30 денари мислам беа...
 
П

Пепси_

Гостин
Абе татко ми земаше таблички пред 1 недела и од старите му дадија како испаднати нови ? да не се home made :D
 
Член од
29 јануари 2008
Мислења
821
Поени од реакции
409
абе не зезајте Кочани е влезено во ЕУ пред година дена...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom