Land of the Free, или човековите права и слободи во најголемиот светски „извозник на демократија„

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Bre...ti mislsih deka dzandarot odi po plazata i proveruva....dojava za koristenje na alkohol. Dojde najde prekrsok mesto tiket ili opomena dz`ata izigravase majmun i ja uapsija!
Нека дојави, дрога, оружје, терорист нешто голем кур дека пиела на јавно место.

Многу е лицемерно.
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
Нека дојави, дрога, оружје, терорист нешто голем кур дека пиела на јавно место.

Многу е лицемерно.
Well ne e .....bas naprotiv! Zakon si e zakon nema mal ili golem mora da se postue. Nesvatilvo ni e nas ovoa... isto sto na prosecen amerikanec ne mu bilo svatlivo odesuvanjeto na nasita policija!
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.651
Поени од реакции
11.870
Униформата во земјата на слободните со себеси носи слобода и моќ за кои обичниот смртник во цивилна облека најверојатно може само да сонува.


 

Joshua_Tree

Samo na minuvanje...
Член од
21 март 2010
Мислења
1.350
Поени од реакции
4.708
...patriot act стави точка на демократијата во САД :)
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.771
Поени од реакции
30.447
Немаш пари? Ќе умреш како куче, посебно ако си од белото мнозинство (ако си од малцинствата ќе размислат дали да ризикуваат реакции и негативен публицитет).

 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.771
Поени од реакции
30.447
Дарвинова награда секако следува за дечково, ама џандариве дека не мораа каубојски да го изрешетаат - не мораа. Апла се гледаше дека е глуп копиљ а не кримос.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom