La Liga Santander 20/21

Член од
4 март 2020
Мислења
29
Поени од реакции
40
Пред пет години Лестер ја елиминираше Севиља од ЛШ.

Намалете доживување.
Да, ама Лестер имаше среќа што Севиља аматерски промашија два пенали во двомечот.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
4.647
Поени од реакции
11.965
Пред две недели Виљареал го елиминираше Арсенал :coffee:
Верувај ми, не сакаш да одиме во таа насока.

Муабетите дека екипи од ПЛ пред пет години би се бореле за место во Европа Лига со Валенсија и Билбао, зачувајте си ги за себе
 
Член од
5 март 2018
Мислења
10.619
Поени од реакции
10.249
Верувај ми, не сакаш да одиме во таа насока.

Муабетите дека екипи од ПЛ пред пет години би се бореле за место во Европа Лига со Валенсија и Билбао, зачувајте си ги за себе
Чувај си ги за себе муабетите.
Јас не ја споредив ПЛ со Ла Лига,некој друг член направи паралела.
Јас кажав само дека нивото на малите екипи во Ла Лига е кренато.
Како скокате одма кога ќе се спомни ПЛ небаре на татка е :)
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.756
Поени од реакции
56.730
Муабетите дека екипи од ПЛ пред пет години би се бореле за место во Европа Лига со Валенсија и Билбао, зачувајте си ги за себе
Нема што да се зачуваат тие муабети, кога беше така.

Премиер беше ужасна тие сезони, Ла Лига прејака, последниве 3 Ла Лига е во слободен пад.

Очекувани периодични апс енд даунс, се дешавале и ќе се дешаваат, едино Серија А е константно ужасна веќе подолго време.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
4.647
Поени од реакции
11.965
Нема што да се зачуваат тие муабети, кога беше така.

Премиер беше ужасна тие сезони, Ла Лига прејака, последниве 3 Ла Лига е во слободен пад.

Очекувани периодични апс енд даунс, се дешавале и ќе се дешаваат, едино Серија А е константно ужасна веќе подолго време.
Не се согласувам, иако претпоставувам дека единствениот параметар е излетот во Лига на Шампиони на шпанските екипи.
Но еве и да е така. Токлкава била дискрепанцата во квалитетот помеѓу тие лиги?

Челзи со Конте и Сити со Челзи да се борат за петто место со Севиља во Примера? Не би рекол. Впрочем, за тоа конкретно ми беше и реакцијата. Не влетав да мерам машки полови органи за тоа ,,која лига е најдобра".
 
Последно уредено:

Riken

...
Член од
9 декември 2008
Мислења
9.027
Поени од реакции
16.856
Овие екипи да се у Англија моментално под 10то место ќе бидат сите.
Шо не е јасно, како играат ќе имаат проблеми со екипите од долниот дел на табелата да не збориме за тие од горе.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
1.905
Поени од реакции
1.067
А и овие СК лабаво си даваат Премиера на СК9 и СК10 каналите, како да, има нешто побитно на останатите канали.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
2.903
Поени од реакции
2.509
@RATM
Види ги само освојувачите на ЛШ и ЛЕ пред 5 години, и 10 наназад после тоа и се ќе ти е јасно.
Атлетико и Севиља издоминираа во ЛЕ, Атлетико и 2 финалиња ЛШ, Реал да не праам муабет, Барса од 2009та до 2015 има 3 ЛШ...
Автоматски споено мислење:

@cholismo со тешко срце, честито титула :rolleyes:
 
Последно уредено:
Член од
5 март 2018
Мислења
10.619
Поени од реакции
10.249
Шо ќутите бе ? Или чекате да скрши сатот и бајрам да честитате :D
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
22.174
Поени од реакции
49.079
Не, пошто и Барса 2-0 водеше :unsure:
 
Член од
17 август 2009
Мислења
2.399
Поени од реакции
2.558
Ајде честито титула и за Атлетико..
Па трета среќа да им честитам у фан клубон :D
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.160
Поени од реакции
5.776
Со кој прајш муабет бе Дани ? Не е Барса ова, одма Суарез се активира во второ и лапа бонуфче :love:
Грешна профилна со сменила срце. Шампијонска треба да ставеш. Озбилен сум.
@Del Boy како црни реал? Треба ли да се потсетуваме на мојте Милан Таротски прогнози? ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom