Kajgana Song Contest #153 - ГЛАСАЊЕ

Македонска песна од 90-тите


  • Вкупно гласачи
    36
  • Гласањето е завршено на .
Член од
26 февруари 2016
Мислења
3.744
Поени од реакции
8.218
Друштво, дојде време за гласање. 32 песни се во конкуренција, фала на сите што учествуваа.

Кај сите што постираа повеќе песни, во конкуренција за гласање ја зедов секако првата песна, другите беа постирани главно низ дискусија за темата. На Riken не му ја прифатив песната зашто е после 2000 година а не предложи нова песна.

Можете да гласате за најмногу 5 песни. Гласањето трае до четврток.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
3.744
Поени од реакции
8.218
Гласањето заврши. Победник е @Dani со Архангел и Uber makedonische.

Честитки па чекаме нова тема. (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom