Kсамил

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Дали има превоз од Струга до Ксамил?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.961
Поени од реакции
14.714
Можи, јас сега се вратив и толку беа цените.
Имаше ли гужва или помалку него лани? Све ми се чини дека македониците започнаа да го избегнуваат Ксамил откако почнаа да се занашаат и да ги дигаат цените
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.769
Поени од реакции
21.178
Имаше ли гужва или помалку него лани? Све ми се чини дека македониците започнаа да го избегнуваат Ксамил откако почнаа да се занашаат и да ги дигаат цените
Немам некој репер за гужва пошто прват бев и спред мене онака таман си беше. Ако им е за одмор и да си го пуштат мозокот на пасење убаво е местото во однос на парите, ако им е за провод и журкање тогаш некој гадно ке се заеби.
Како недостаток покрај вештачката песок ( што рака на срце и не е болка за умирање) само ке го напоменам константното дување на ветер и барем по мој стандарди ладната вода. Можеби и дека уште не беше стоплено како што треба или пак така се погоди со ветрот. Кој да го знае, битно цело време си дувкаше, некогаш повеќе , некогаш помалце , а еднаш креваше. Се на се не беше лошо, не беше ни одлично , зависи кој што си сака и бара.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.961
Поени од реакции
14.714
за ветерот така се погодило времето. Јас во исто време бев во Паралија а мој другар беше во Ксамил и ги споредувавме температурите. Во Паралија го затекнав афричкиот бран со 37 степени а таму одвај 29 што е за мене подобра варијанта. Ние цркнавме од жештина.

А за песокот повторно ќе кажам дека е едно од попозитивните работи во Ксамил. Многу пати слушам критика дека не била природна!!!!

А во Свети Стефан каква е? Или дека таму апартманот е 100 евра по ноќ, па затоа таму песката е добра (а плус е црвена и крупна, а не бела и ситна како во Ксамил)
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
за ветерот така се погодило времето. Јас во исто време бев во Паралија а мој другар беше во Ксамил и ги споредувавме температурите. Во Паралија го затекнав афричкиот бран со 37 степени а таму одвај 29 што е за мене подобра варијанта. Ние цркнавме од жештина.

А за песокот повторно ќе кажам дека е едно од попозитивните работи во Ксамил. Многу пати слушам критика дека не била природна!!!!

А во Свети Стефан каква е? Или дека таму апартманот е 100 евра по ноќ, па затоа таму песката е добра (а плус е црвена и крупна, а не бела и ситна како во Ксамил)
Ама на кој ќе докажеш. Сега се вратив од природна пкажа во Ксамил.


Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.961
Поени од реакции
14.714
За онаа плажа преку ридот(покрај бачилата) која е е најблиску до Крф?

Па лани не беше асфалтиран патот



 
Член од
3 март 2010
Мислења
633
Поени од реакции
359
значи албанија поладно е од грција, сакам да одам негде чисто за одмор и рекреација, по можност малку и за риболов, па ми треба дестинација кај што нема пеколни горештини
 
Член од
7 јули 2014
Мислења
346
Поени од реакции
165
значи албанија поладно е од грција, сакам да одам негде чисто за одмор и рекреација, по можност малку и за риболов, па ми треба дестинација кај што нема пеколни горештини
Jale, Dhermi ili Drymadh, pa do tuka fati peski imas plazi kolku sakas.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.245
Поени од реакции
78.871
А во Свети Стефан каква е? Или дека таму апартманот е 100 евра по ноќ, па затоа таму песката е добра (а плус е црвена и крупна, а не бела и ситна како во Ксамил)
Озбилен си ти за споредбата на Свети Стефан со Ксамил?
Сериoзно ова?
(уште не ми се верува)

За неупатените: Свети Стефан е веројатно најелитното место за одмор на Јадранско, Егејско, Јонско и Црно Море.
 

filjandecko

Komandant benzini-HAVUZ
Член од
5 мај 2012
Мислења
314
Поени од реакции
382
Утре патувам за Ксамил,тргнувам од Скопје,со bmw x5 теренско возило е,некој ме советува преку Ќафасан,други Меџитлија ,трети Богородица,,може некој конкретно да каже кој е најдобар пат?
На меџитлија
http://mk.toponavi.com/3034-45739-4297

Ќафасан
http://mk.toponavi.com/3034-45739-12596

Богородица
http://mk.toponavi.com/3034-45739-90545
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom