IMBA сум кога...

kokolo_sk

Фаринго Егзофагијален Дивертикулум
Член од
8 јуни 2006
Мислења
261
Поени од реакции
8
а клетвата ја заборави... колку повеќе демиџ ќе му направиш (откако ќе ја пуштиш) толку повеќе ќе ги цица.... луд си ти со доктор се прави трипл кил не само дабл.. само треба да си паметен
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Тројките го владеат светот, петките седат во научни институции.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
а клетвата ја заборави... колку повеќе демиџ ќе му направиш (откако ќе ја пуштиш) толку повеќе ќе ги цица.... луд си ти со доктор се прави трипл кил не само дабл.. само треба да си паметен
Е добро де,дупло од 1800 е 3600.
А кентаур има армор,плус HP

Да не збориме што после ќе биде само 1000ка за рексарот,зашто ќе немаш да пуштиш дагон.

Ајде,нека биде он со тие items,јас само два ми требаат на кентаур,и два на рексар.
Да видиме колку пати ќе не убие.
Лоши математики праите,кај ви е арморот,кај ви се item-ите на кент и рексар?

Или они со патиче ќе играат цела партија?
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Е добро де,дупло од 1800 е 3600.
А кентаур има армор,плус HP

Да не збориме што после ќе биде само 1000ка за рексарот,зашто ќе немаш да пуштиш дагон.

Ајде,нека биде он со тие items,јас само два ми требаат на кентаур,и два на рексар.
Да видиме колку пати ќе не убие.
Лоши математики праите,кај ви е арморот,кај ви се item-ите на кент и рексар?

Или они со патиче ќе играат цела партија?
Moze moze,eden do drug ako se epten blisku,samo stun i kletva i ulti i kraj,moze i ti ke umresh ko ke zavrshi stunot ali oni 2ca od kletva ginat pa sho saka neka e.Toa kletvata e naj imba magija na dotava -.-
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Најимба сум кога ќе се вратим од чаршија пивнат и играм Дота со Techies. Пред секое самоубивање пишувам: Allah Uechber :pos:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Вчера една од најдолгите партии негде 80 минути скор со луната имав 35 10 негде не е кузнеј шо ама слаб ми беше тимот :) негде 50 убоства имавме само наспроти приотивниците 60 негде :)
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
202
Поени од реакции
5
God kako moze da imas tolku golem oset so taa strelata na Mirana inace jas nekako ne igram so toj heroj a i gleam mnogu retko spojuvaat Desolator i patkata za brzo odenje sto e ovaa novata
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
288
Поени од реакции
9
Јас немам изгубено партија со: Баланар,Јакиро,Баратрум,Бане,Лина и енигма
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ај првите три,скоро и да можат 1 вс 3/4...
Ама вторите три,зар ти си толку добар,или едноставно јак тим имаш па не губите партии.

Lina максимум двајца ќе згине пред да остане без магии :)
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
288
Поени од реакции
9
Па и тимот врши голема работа во 5v5 ама во 1v1 Лина и Бане се скоро непобедливи ако ги имаш погодено спојките, а со енигма само во тим имам играно. И ако имате клан на ГГ пиши го името или тагот за да ве најдам или пак испрати покана за да влезам.
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Добро, лина и бане се непобедливи, браво.

Како може два disable/support херои да бидат непобедливи? Бане елементалот е еден од најдобрите дизаблери у играта, заспива еден херој, прави жаба на друг, фаќа во улти на трет, но во никој случај не е непобедлив. Лина е нуке/супорт, не разбирам како може да биде некој таков непобедлив, но добро, нека ти мине меракот.
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
288
Поени од реакции
9
Aбе пишав скоро непобедливи. И по шо Бане е како шо кажа еден од најголемите Disablers во 1в1 можиш да тепаш некој и без да те допри, а Лина со (scepter,boots of travel,refresher) во 1в1 можи партал да те напрај а после можи и да си земиш(shiva,silence i hex/dagon) и ела турни ја освен ако играш со(магина,трол,урса и др.)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom