Ibitsu (Manga)

Член од
8 јуни 2014
Мислења
25
Поени од реакции
40
Се работи за чудна „лолита“ девојка која седи меѓу вреќите за ѓубре. Една вечер, едно момче ја пресретува. Таа го прашува дали има сестра, а тој несвесно потврдува. Тој побрзал кон неговиот стан, проверил од прозорот дали уште е таму девојката и видел дека ја нема.

Жанр: Хорор, Сенин
Статус: Завршен
Поглавја: 15
Волуми: 2




 
E

Epsilon

Гостин
Малку повеќе вовед, замисли вака "ќофте" напраен ми фали вовед, па камоли трезен да го прочитав ова.. :D
 

Papillon.Papi

Terrierist
Член од
15 јануари 2014
Мислења
764
Поени од реакции
795
Малку повеќе вовед, замисли вака "ќофте" напраен ми фали вовед, па камоли трезен да го прочитав ова.. :D
Mangata e 15 chapteri, da ja raskazhe celata manga? Togash zoshto da ja chitaat tie shto sakale da ja prochitaat?

Jas ja imam prochitano mangava, kratka e, no interesna. Na pochetok ne znaesh prichina za bilo shto, no kako shto odish ponatamu se povrzuvaat nekoi raboti. Krajot mnogu mi se dopadna iako ne go ochekuvav.
 
E

Epsilon

Гостин
Mangata e 15 chapteri, da ja raskazhe celata manga? Togash zoshto da ja chitaat tie shto sakale da ja prochitaat?

Jas ja imam prochitano mangava, kratka e, no interesna. Na pochetok ne znaesh prichina za bilo shto, no kako shto odish ponatamu se povrzuvaat nekoi raboti. Krajot mnogu mi se dopadna iako ne go ochekuvav.
Oi oi, уште малце че ми мавнеше punch.. btw, чим викаш дека е interesting, че и дадам шанса, i like хорор.
 
E

Epsilon

Гостин
@Papillon.Papi

Ја прочитав и добра беше.
Те цитирам за да ти препорачам ваква sick манга како оваа за тебе, па и другите љубители на ваков тип манги, погледнете ја Panorama of hell.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.838
Поени од реакции
24.265
Аууу одлична е мангава, само што ја завршив и останав без зборови, да не беше темава немаше никад да ја прочитам. Не сум многу по манги, не дека имам нешто многу прочитано до сега, зашто никогаш до сега не сум осетил ништо додека сум ги читал. Онака ми било, just another click on my mouse. Али оваа манга искина, свака му част на креаторов. Можеби и жанрот дека ми е погоден, али прв пат додека читам манга да осетам нешто, да се соживеам со неа, онака отвараш нова страна и го осеќаш хоророт во неа, се соживуваш со главниот лик и со целата атмосфера што ја има мангата.

Предложувајте нешто слично, или нешто што вреди да се чита. Само да не биде преголемо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom