Gungrave

2

~2A

Гостин
Gungrave е јапонска анимирана серија која вкупно брои 26 епизоди. Пишувана е од Yousuke Kuroda, а серијата е анимирана од Toshiyuki Tsuru и продуцирана од страна на Madhouse Studios.

Жанрот е акција, драма, фантастика и супер моќи....

Бла бла бла, онака мал вовед со мои зборови, инаку ја препорачувам секој да ја погледне. Се работи за пријатели односно локални мангупчиња кои целиот живот го поминале на улица. Се случи еден кобен ден кога ги убиле пријателите на Brandon и Harry (тие се преживеаните). Претставуваше голем шок за нив оваа трагедија, на после ова тие решија да започнат нов живот, ново скалило со тоа што влегуваат во мафијата.

Се што ќе пишувам понатаму би претставувало спојлери кои што ќе ги видите во текот на серијата затоа до овде мислам дека е доволно. ;)


Иначе.... ќе се запраште зошто фантастика и супер моќи? -Епа има едно што се вика некролизирање, овој метод му овозможува да оживеат односно одржуваат во живот некоја личност. А истовремено да има некои натприродни моќи, вообичаено е да има поголема сила од обичниот човек и да е поиздржлив од куршуми.










Серијата е на задоволително ниво од аспект на анимација, синхронизација, музика и приказна. Ви препорачувам да ја изгледате. (y)

Еве нешто и од музиката во текот на серијата






 

Uchiha Sasuke

Sharingan User
Член од
21 март 2013
Мислења
3.618
Поени од реакции
7.379
Ремек дело,на последната епизода замалку ќе се :place: ама се воздржав.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.082
Ставено на листа за гледање . Уште поодамна ми влегува во очи при пребарување но никако да ја почнам ... :icon_mrgr:
Гледам имаат доста сличности со Триган иако не сум некој голем обожовател на Пиштолџии ќе и дадам шанса а и верувам дека нема повеќе од 25/6 еп ....Да се надевам дека ќе биди интересна ... поинтересна од Триган (y)
 

Uchiha Sasuke

Sharingan User
Член од
21 март 2013
Мислења
3.618
Поени од реакции
7.379
Ставено на листа за гледање . Уште поодамна ми влегува во очи при пребарување но никако да ја почнам ... :icon_mrgr:
Гледам имаат доста сличности со Триган иако не сум некој голем обожовател на Пиштолџии ќе и дадам шанса а и верувам дека нема повеќе од 25/6 еп ....Да се надевам дека ќе биди интересна ... поинтересна од Триган (y)

Според мене поинтересно е од Триган, поуба содржина има, анимето 26 епизоди има, сеа мислам една повеќе од Триган не се сеќавам баш оти од дамна го имав гледано. Топ е серијата(y)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: J +

Eru

Член од
31 октомври 2013
Мислења
40
Поени од реакции
78
Сомнителни ми се овие анимиња што не се базирани врз манга туку врз игри, ама и јас одамна сакам да го ѕирнам ова. Триган е класика и ми е едно од омилените, (главно заради Куронеко lol) а гледам дека дизајните на карактерите со од Најтоу направени, па ќе му дадам шанса.
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.143
Поени од реакции
23.248
Изгледав една епизода, а можда не ни ја догледав. Ништо посебно.
 
2

~2A

Гостин
Изгледав една епизода, а можда не ни ја догледав. Ништо посебно.

Првата епизода е во вид на prequel.
После тоа е приказна како стигнал до она ниво на кое што беше прикажан во првата епизода( necrolyzation или што и да е).
 

TheQueen

Поларна мечка од цвет на цвет
Член од
26 ноември 2013
Мислења
584
Поени од реакции
791
На ред е за гледање.
Ќе ме има на темава (најверојатно следната недела).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom