"From One Second To The Next" Documentary - It Can Wait

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.633
Поени од реакции
10.233
Краток документарен филм на Вернер Херцог за последиците од пишување смс пораки додека возиме. Овој филм е проширена верзија на 30-секундното видео "It Can Wait" режирано исто така од Херцог. Филмот ќе биде прикажан во 40.000 средни училишта, во повеќе земји, како дел од кампањата која покажува дека ништо не е толку важно за да го ставиме животот на другите во опасност. Во секој случај вреди да се погледне.

 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.145
Поени од реакции
11.804
Не треба да биде нагласено само пишувањето на смс пораки додека се вози. И самото зборување на мобилен телефон, без hands free device, треба да се земе во предвид. Колку ли само сообраќајни несреќи се случиле, оти некој зборувал на мобилен во моментот на несреќата?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom