Free iDevice tethering apps

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Насловот "Tethering" кажува се, но ако треба модераторот може подобро да објасни за што всушност станува збор.

Ја отворив темава, бидејќи заглавив во потрагата на некоја добра и бесплатна апликација/софтвер за тетеринг.
Јасно, сакам да е споделам 3G/wifi мобилната конекција со мојот лаптоп.
Јас сум приморан на USB тетеринг со кабел, додека кај 4 генерација уреди може и WiFi тетеринг...(уредот станува рутер)
Имам jailbraked iPhone 3GS, но освен MyWi и PdaNet, друга саглам апликација не можам да изгуглам.
Барав низ cydia базите, и кај многу REPO пакети, но пак ништо. App store е безнадежна опција, и плус мислам дека Apple ги забрани овие апликации.
Првиве 2 работат супер, проблемот е што се бесплатни на кратко..
Едната е самостојна апликација, а другата бара инсталација на софтвер во компјутерот.
MyWi-то работи беспрекорно но само 3 дена, потоа бара регистрација.
PdaNet-от исто е добар, но после 14 дена активира сопствен firewall и блокира многу сајтови (недоверливи). Пр, секој сајт што содржи логин форма. А такви има.......

Пробав многу кракирани верзии, бајпасови на рестрикциите, кии генератори... но без успех.
Па ако може некој да помогне, или да сподели искуство... добредојдено е.
 
P

Princ

Гостин
Не можам да те советувам конкретно за iDevice, ама не разбирам нешто... ако една апликација ти врши многу работа, зошто едноставно не ја купиш? Не верувам да е нешто особено скапо, а сепак ти врши многу работа.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Таа апликација е многу добра,незнам кај се наоѓа ама зошто едноставно не ја платиш,сепак ке те кошта поефтино од нов рутер ?
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Не можам да те советувам конкретно за iDevice, ама не разбирам нешто... ако една апликација ти врши многу работа, зошто едноставно не ја купиш? Не верувам да е нешто особено скапо, а сепак ти врши многу работа.
Нормално, плаќањето не бега.. си стои како последна опција. Изритиран сум што пред да го средвам ајфонот (jailbrake/unlock), се ова беше бесплатно преку Hotspot менито, и сега го нема. :mad: Највероватно рестрикциите следат после промената на операторот.
Не секој оператор ја дава опцијата за тетеринг. Голем дел од нив наплаќаат екстра за оваа услуга.
Мене конкретно ми треба додека сум по патиштава, за да имам конекција на лаптопов каде што ми се програмите.
Не е нешто итно, па затоа се "ценкам" по интернетов. Ако не се снајдам, ќе платам и то е то. :pipi:

Таа апликација е многу добра,незнам кај се наоѓа ама зошто едноставно не ја платиш,сепак ке те кошта поефтино од нов рутер ?
Мислам дека не ме разбра добро :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Јас користам PdaNet инсталирана од insanelyi repo и си работи беспрекорно и безконечно (Full Version)
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
881
Поени од реакции
923
Ја исклучија опцијата тетеринг за ајфон ?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ја исклучија опцијата тетеринг за ајфон ?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Пред да се палиш, прочитај дека тоа е опција која ја исклучил операторот за да наплаќа за неа. Инаку ја има стандард.
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
881
Поени од реакции
923
Аа касно веќе, запалив уши. Без разлика на кој провајдер јас можам да споделувам интернет. :p

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom