Football Manager и останати Manager игри!

Член од
10 мај 2005
Мислења
529
Поени од реакции
14
Tuka ke mozete da se pofalite sto se uspeale vo igranjeto na nekoja od onie football management igri: Football Manager, Championship Manager, 442 Manager, Total Club Manager...

Ako imate i screenshots bi bilo mnogu podobro :)

Jas moite segasni uspesi ke vi gi pokazam vecer:)
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
на стариот менаџер 2001/2002 имав успех со ПСЖ, 5 титули шампион на франција (три по ред од кој една сезона без пораз), куп уефа, лига на шампиони (1 или 2 пати), куп на франција неколку пати
 
Член од
10 мај 2005
Мислења
529
Поени од реакции
14
imas li screenshots slucajno, ako ja cuvas igrata seuste vo kompjuter? Jas bi trebalo da postiram nekoi sliki tuka za da vidi sto uspevam momentalno so Werder.

Inace, na stariot manager 2003/04 igrav so Bayern do 2011. Sekoja godina osvojuvav Germanska Bundes Liga i Liga na Sampioni (samo 2-3 pati izgubiv). Germanski cup go izgubiv samo ednas. Me zaeba igrata, ne mi se otvarase saved game-ot. Togas mnogu se iznervirav zatoa sto imav fantasticen tin, golem broj igraci mi bea od mladincite na Bayern. Mislam deka vaka bese:

Wiese, Rau, Coloccini, Lahm, Trochowski, De Rossi, Maresca, Diego, Kristiansen, Tevez, Santa Cruz

Navidum ne izgleda nesto posebno dobro, ama veruvajte bese fantasticno. Vo edna sezona Santa Cruz i Tevez postignuvaa po okolu 40-45 gola sekoj. Wiese primase samo 10-tina gola vo sezona. Igrav formacija 3-5-2.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
немам ништо од скриншотови, ама со ПСЖ имам најголеми успеси имав стварно јак тим, го имав во тимот оној Aquillani од Рома, сега брзо он влезе во прв тим на рома, ваму имаше 17 години, а за другите играчи памтам само дека го имав Роналдо, Роналдињо, Љунгберг, Ван Дер Ваарт, Пирес, Свенсон, Фреј, Керол и не ми текнуваат другите

кој менаџер го играш моментално, ја бајаги време ја баталив играва. чекам да искочи нов
 
Член од
10 мај 2005
Мислења
529
Поени од реакции
14
Igram Football Manager 2005, star e vekje! I jas cekam da izleze nov!

Zedov pred nekoj den da igram so Werder i zasega dobro mi odi. Timot mi e ovoj:

Borel, Schulz, Baumann, Pasanen, Stalteri, Hrgovic, C.Zanetti, Micoud, Kristiansen, Klasnic, Klose

Ne napraviv nekoi golemi izmeni vo timot zatoa sto nemav golem budget, a i igracite sto gi imav mi bea dobri. Charisteas go dadov vo Porto za 5.5 milioni euro i Ernst vo Sociedad za 15.5 milioni, a gi kupiv Hrgovic, Kristiansen, Trochowski, Delura i dvajca-trojca mladi.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
ја земав фајл со македонската лига и земав да играм со Вардар, Тасевски лом прави, а после земав и со репрезентација на Македонија, и изгубив од Холандија 9-1 :lol: а у првата утакмица ја победив 1-0, исто и финска лом ме правеше, а романија една утакмица ја победив
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
http://fm-serbia.net/

имаш фајлови и од екс-ју лига, и многу други интересни апдејтови со нови трансфери и слично
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Спејс, сакаш да играме у мултиплеер онлајн?
 

HeRbEs

-WandereR-
Член од
21 јуни 2005
Мислења
766
Поени од реакции
272
Koj menager e sea u shema ? PLs pishete zasho ne sum igral od damna posleden mi beshe Premier Menager 99 :D
 
Член од
23 септември 2005
Мислења
4
Поени од реакции
0
Igram menager mnogu mnogu vreme ....aj sega ke se pofalam za nekoi uspesi so menagerot :

Pocnuvajki startni dve sezoni so AZ alkmar sampion , HertaBSC vo Germanija ,Real Sosiedad( so Georgi Hristov zemen vo napadot ucinok za dve sezoni 50 gola) zaedno so Fernando Cavenaggi i Lukas Podolski vo napadot ....zboruvam za startni dve sezoni ...
A za dolgi savevovi ..Dinamo Drezden 2020 osvoeno se so mozi da se osvoi i plus edno svetsko i edno evropsko kako selektor na Germanija ...kako i ShefWeD .....vlez vo prva liga i 4 pati so red osvoeno 1 mesto vo anglija 2 pati fa kup i 1 liga kup ...1uefa kup dva pati vtor vo liga na sampioni i ednas titula i tuka ... :!:

Moze nekoj den da podelime i mislenja za igracive od menagerot imam eden kup nepoznanici koi znam deka igraat a znam deka imate i vie ...potocno ponekogas sablonski pravis transferi na igrava !! : :)
 
Член од
10 јуни 2005
Мислења
3.399
Поени од реакции
19
на 4 ноември излегува новиот Football Manager 2006

би требало да биди многу јак

а ако има за мултиплеер волја кажувајте
играм од 95
(да се пофалам :D :D )

www.sigames.com

со Барса за 8 год. 8 Шпански титули, 8 купа , 8 супер купа, 6 лига на шампиони, 6 азиско европски купа, светско првенство со Англија, европско со Италија, и копа америка со Аргентина

Буџет 300 000 000 фунти

кој е за мултиплеер нека кажува одма или да го симнам прво новиот ко че излези
 
Член од
23 септември 2005
Мислења
4
Поени од реакции
0
Vejke e pustena demo verzijata od menagerot so nekolkute promeni vo samata igra kako na primer : inprovizacija na klupi za rezervi , kako da gi utesis , ukoris ili mu go potkrenis moralot na igracite za vreme na poluvreme ili kraj na natprevarot ...kade i najmnogu kaj mozat da igraat igracite .....kako i izmeni vo samite NEWS i mala promena vo nudenjeto i kupuvanje na igracite ..spored ona sto go vidov posle izleguvanjeto ke si ostane NO1 igra em za tepanje vreme em za razonoda za site onie sto go sakaat fudbalot i obozavaat vakov vid na strategija ...!! :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom