FM14 Џонтра Волта.dps

  • Креатор на темата Џонтра Волта
  • Време на започнување
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Eве една тема кај што ќе си постирам за мојата тренерска кариера низ Фудбал Менаџер 2014.

Изиграв една сезона, мојот тим е Њукасл Јунајтед, фурам 4-2-3-1 систем на игра, напад и само напад ми е филозофијата.
Сезоната ја завршив на високото 3то место иако загубив важни бодови против послаби противници ќе видите подоле. Манчестер јунајтед се радуваше на титула откако ја обезбеди во последното коло, лидерите на табелата секое коло се мењаа, секој секого победуваше.

Да не должам многу ќе почнам од трансферите, од продажба на играчи заработив 26 милиони евра од кои потрошив само 12 мил за нови засилувања:

Што се однесува на составот, незаменлив на голот секако Крул, клучни играчи во средниот ред Тиоте и Кабаје, Бен Арфа прв асистент во тимот, Хонда одличен.
Како што спомнав погоре значајни бодови изгубив во натпреварите против Кардиф и Сандерленд, вкупно 11, на крај можеби и тие беа одлучувачки во борбата за титула. Еве ги резултатите:
1.дел
2 дел:

И на крај еве ја табелата, како што реков старо нов шампион е Манчестер јунајтер, лигата ја напуштија ВБА, Хал и Кристал Палас.


То би било то сега за сега, со нови апдејти се гледаме на крај на втората сезона. :D
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
можеш да ги пишуваш резултатите на секоја полусезона, не за друго полесно ќе ти биде :)
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
можеш да ги пишуваш резултатите на секоја полусезона, не за друго полесно ќе ти биде :)
Да да, може и почесто некои слики од јаки утакмици, играчи, сепак е моја темава и ќе си спамирам колку сакам. :icon_lol::icon_lol:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Ми се заеба сејфот со Њукасл.


Сеа почнувам една страшна кариера со наслов, враќањето на Месина во италијанската елита. Моментално се наоѓаме у Серија Ц2/б или 4та по ранг лига у Италија.
Ќе биде жустро, моментално се борам да потпишам со Бернардо Коради.

Тоа е тоа сега за сега, се гледаме на полу-сезона. :icon_mrgr:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Прва сезона со Интер и оп, за малце титула, сезоната ја завршив на 2ро место со ист број бодови со Јувентус но поради гол разлика они ја земаа титулата..
Што се однесува на тактиката ја играм онаа истата со Њукасл, 4-2-3-1 и можам комотно да кажам дека гази тактиката, одлична е пробајте ја...

Играч на сезоната во Серија А, Хуан Хесус, 14 гола даде..
Најдобар странец Паласио кој воедно беше и втор стрелец со 19 гола.
Најдобар играч според играчите Рики Алварез, имаше над 15 асистенции.
Хандановиќ 2ро место за најдобар голман зад Буфон.

Еве ја табелата:
Резултатите 1 дел.
Резултати 2 дел.
Eве ги и трансферите, позитивно ме изненадија Анхел Кореа и Родриго Гомез, одлични вундеркидс..
И на крај составот..
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.604
Поени од реакции
16.568
Друже да не имаш патч со македонска лига за ФМ 08 или 14?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom