Flash

P

Princ

Гостин
Исусе, на наредниот пост после овој ако немаш web адреса со флеш сајт, не постирај.
 
Член од
14 мај 2008
Мислења
25
Поени од реакции
0
zdravo! Jas sum nov na forumot i prilicno me bedisuvaat temite osobeno ovaa! Jas sum golem ljubitel na Flash 8! Momentalno pravam nekoi video lekcii pa za nekoja nedela se nadevam deka ke vi bidat dostapni na net. Dokolku na nekoj mu treba pomos slobodno neka pisi dokolku mozam ke mu pomognam. Pozdrav do site i samo prodolzete napred!!!
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Некое туторијалче за правење банер во флеш кој може подоцна да се вметне во хтмл, или .нет како слика...
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
13
Поени од реакции
0
Доколку некој има книги или скрипти за флеш или дрим вивер по можност на македонски јазик нека ми ги прати на е-маил oliver990@gmail.com или нека пиши линк тука од каде можам да ги довнлоадирам

фала мн однапред поздрав
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Доколку некој има книги или скрипти за флеш или дрим вивер по можност на македонски јазик нека ми ги прати на е-маил oliver990@gmail.com или нека пиши линк тука од каде можам да ги довнлоадирам

фала мн однапред поздрав
Провери ПП имаш Dreamweaver CS3 with CSS, Ajax and PHP Tutorials (незнам на кој јазик се) и Флеш туторијали на македонски.
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
koja e najdobrata programa za flash.
Друже, на еден пост кажуваш форматирање е поисплатливо да знам одколку дизајнирање WEB или програмирање, а сеа се фати за тоа која била најдобра програма за флеш :/

Најдобра програма за флеш е Macromedia Flash 8.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom