Fallout : New Vegas

Член од
28 март 2006
Мислења
17.690
Поени од реакции
12.082
На некои страни спомнуваат некои кодеци, конкретно ffdshow може да прави проблем. Го тргнав ама не сака. Ќе пробам уште со аудиото и евентуално да чепнам во directshow и physx и ако не бива ќе дигнам раце...и така го почнав skyrim.
бтв, душа дало за формат, па на тазе скирим и њу вегас :sneaky:
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Игра некој ова? Поточно, Dead Money DLC-то? Ми треба помош....
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Имаш заглавено некаде?
Да, али пројдов. Играта едноставно се „багнува“, затворен си во 10 на 10 метри простор, околу тебе имаш оној отровот шо цица HP, а немаш Stimpaks наоколу и си со 10% HP. Морав со /tgm командата да го поминам (год моуд).
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.690
Поени од реакции
12.082
Да, али пројдов. Играта едноставно се „багнува“, затворен си во 10 на 10 метри простор, околу тебе имаш оној отровот шо цица HP, а немаш Stimpaks наоколу и си со 10% HP. Морав со /tgm командата да го поминам (год моуд).
На кое место заглавуваш. Јас не ја играм ама дома синовите играат, можда ќе може да ти помогнат
 
Член од
19 јули 2012
Мислења
132
Поени од реакции
85
Излезена е Ultimate Edition, играта плус сите DLC. Исто така ги има и посебно, сите DLC на две двдиња. Пачувана, додадени се многу работи, се разбира бидејќи е Обсидиан мора да има понекое багче ама многу помалку од претходно, и нема веќе такви багови кои можеа да ве спречат да продолжите понатаму во играта. Мој совет за тие што ја играат - играјте си ја полека, без брзање да стигнете до Вегас. Јас така се зезнав првиот пат , а сега си ја играм лека полека, си истражувам и морам да признаам дека сум позитивно изненаден од светот кој е создаден.
--- надополнето: 16 октомври 2012 во 13:01 ---
Што се разликуваат DLC од FNV?
Тоа е кратеница за DownLoadableContent. Обично се додатни мисии, може да има и нови оружја, униформи , зони итн. Зависи од тоа какво е DLC-то . Во оваа игра конкретно има четири со нови мисии, и едно со нови оружја и со сите бонуси од претходно (на почетокот ти даваат додатни оружја, муниција и слично). Доброто кај DLC е и тоа што обично одат со пач, па неприметно си се поправа играта под хаубата. Во првиот DLC на пример, се зголемува максимум нивото до кое можеш да излевелираш за 5 нивоа.
 
Член од
12 мај 2015
Мислења
88
Поени од реакции
99
Дали некој сеуште ја игра играва?
Вчера за прв пат ја пуштив играва и не можев да ја играм повеќе од 1 час.. Значи играва е уби боже!
Подосадна игра одамна сум немал играно.
Играва е премногу "lifeless", ликовите не се емоционални, сихронизирани деца од по 10 години.
Немаш никаква стратегија, исто така приказната ич не ми се допадна.. Мислев дека е нешто како Fallout 3, каде што ќе го жртвуваш животот за другите за живеат... Ама сепак.. Од различни луѓе се направени.
Мислења????
 
Член од
8 октомври 2018
Мислења
14
Поени од реакции
2
Ја имам играно играва 3 пати од почеток до крај,најдобра е!!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom