Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

T

Tetro

Гостин
Изгледа не сфати кога се појавува поракава. Се појавува кога пробуваш да посетиш YouTube линк, YT е пријавен како спам содржина или така некако и не може да се посети сајтот. Се друго работи добро... Али ќе треба да се чека Фејсбук да средат.
Сега пробав, кај мене функционира.
Ама, јас не кликам на секоја глупост што ќе ја видам да шета по странициве. :D
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Сега пробав, кај мене функционира.
Ама, јас не кликам на секоја глупост што ќе ја видам да шета по странициве. :D
Уф, извини, могуче да е до тоа... ја по цели денови читам хороскопи, хау хепи ај ем, играм фармвил и друго... :) Биди сигурен дека не сакаш да ја видеш блок листата на апликации :) Него средено е веќе, работи како што треба.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Може некако да искочам од групна порака, да сум гласала за глупости некакви?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
И ја тоа барав пред некој ден, нема таква опција... барем на најдов нa гугл и во хелп на фб.
Треба да си биде ко на форумов, да можеш да си искочиш од концерзација, чим не си нашол на гугл нема, штета :(
 

Дрндалче

...никад не запира...
Член од
11 јануари 2009
Мислења
837
Поени од реакции
338
--- надополнето: Jun 9, 2011 11:10 PM ---
Тоа ќе ти се појавува се` додека спамираш. И кај другар ми исто се појавуваше.
врска нема.... сеа ми работи совршено добро...​
нити сум спамирала нити ништо, и не било кај мене, кај повеќе луѓе било, најверојатно нешто менувале овие од фб!​
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
Може некако да искочам од групна порака, да сум гласала за глупости некакви?
сакаш да излезеш од група во која што ако некој објави ти дојде известување? или групниот чат ти се појавува?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
сакаш да излезеш од група во која што ако некој објави ти дојде известување? или групниот чат ти се појавува?
Не, инбокс тип на порака и ставени се 200 души, ко ланцине на времето и кога ќе пише некој од тие 100 души (у просек на 3 мин) ми јавува нова порака :mad:
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
Не, инбокс тип на порака и ставени се 200 души, ко ланцине на времето и кога ќе пише некој од тие 100 души (у просек на 3 мин) ми јавува нова порака :mad:

пробај вака
влези во пораки, потоа акции па напушти го разговорот
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Активирав тоа шо е фејсбук на мобилен т.е. на секоја нотификација да ми пристигнува SMS порака. Арно ама, сега сакам да исклучам, ама незнам каде. Може помош? :)
 
T

Tetro

Гостин
Активирав тоа шо е фејсбук на мобилен т.е. на секоја нотификација да ми пристигнува SMS порака. Арно ама, сега сакам да исклучам, ама незнам каде. Може помош? :)
https://www.facebook.com/editaccount.php?notifications
--- надополнето: Jun 12, 2011 6:10 PM ---
Фејсбукот на мозила, на хром..... ми изгледа вака на секоја страна. Од пред малку. Чаре некое? Пробано и со ctrl+F5 и чистење ќеш, хистори и се`.

 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Фејсбукот на мозила, на хром..... ми изгледа вака на секоја страна. Од пред малку. Чаре некое? Пробано и со ctrl+F5 и чистење ќеш, хистори и се`.
и мене ми се дешаваше ова често деновиве... но на фб се ставам само преку фајрфокс, така да проблемот го имав само на фајрфокс, со хром кога ќе отворев ок беше.
не можам да дијагностицирам зашто се појавува проблемов и како точно се решава, но мислам дека сам по себе се решава...

нет имаш од т хоум?
 
T

Tetro

Гостин
и мене ми се дешаваше ова често деновиве... но на фб се ставам само преку фајрфокс, така да проблемот го имав само на фајрфокс, со хром кога ќе отворев ок беше.
не можам да дијагностицирам зашто се појавува проблемов и како точно се решава, но мислам дека сам по себе се решава...

нет имаш од т хоум?
Се среди после 5 минути, само од себе. Нет имам на три конекции, различни.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Активирав тоа шо е фејсбук на мобилен т.е. на секоја нотификација да ми пристигнува SMS порака. Арно ама, сега сакам да исклучам, ама незнам каде. Може помош? :)
Треба да испратиш порака STOP на бројот од кој ги добиваш пораките
 

Kajgana Shop

На врв Bottom