Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.097
Поени од реакции
9.695
Да е до мене не само тоа mobile/web, туку ќе го снема и тоа времето кога последен пат бил некој онлајн... па и опцијата seen. :D
А после како ќе изиграваме детективи??
 
Член од
26 мај 2015
Мислења
458
Поени од реакции
253
Луѓе ми пишува дека неможам да си го вратам името 60 дена откако сум го сменил но јас мислам дека поминаа многу повеќе и пак истото ми го дава ... постои ли друга опција како да си го вратам името
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.228
Поени од реакции
6.709
Абе кога сум од лаптоп пуштен,независно дали е мој или нечиј друг,десно на chat ми дава рандом фаци шо никоаш у живот неам пишено со нив,додека од мобилен на chat ми ги дава нормално-тие што пишувам најчесто најгоре,другите подолу...чаре некое да средам од лаптоп?
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.097
Поени од реакции
9.695
Луѓе ми пишува дека неможам да си го вратам името 60 дена откако сум го сменил но јас мислам дека поминаа многу повеќе и пак истото ми го дава ... постои ли друга опција како да си го вратам името
Да им се заканиш. Ама пошто си чесен рекетар ништо од бизнисот.
Шала настрана нели требаше да поминат многу повеќе од 60 дена? 3 месеци или слично?[DOUBLEPOST=1439169136][/DOUBLEPOST]
Абе кога сум од лаптоп пуштен,независно дали е мој или нечиј друг,десно на chat ми дава рандом фаци шо никоаш у живот неам пишено со нив,додека од мобилен на chat ми ги дава нормално-тие што пишувам најчесто најгоре,другите подолу...чаре некое да средам од лаптоп?
Кај сите е така стрпи се ќе средат ваљда куртоните од фб
 
Член од
26 мај 2015
Мислења
458
Поени од реакции
253
Да им се заканиш. Ама пошто си чесен рекетар ништо од бизнисот.
Шала настрана нели требаше да поминат многу повеќе од 60 дена? 3 месеци или слично? Ne be 60 dena ni vishe ni manje :D jebiga nebitno ke go smenam ne mi se brza onaka cisto prasav da ne ima nekoja fora [DOUBLEPOST=1439169136][/DOUBLEPOST]
Кај сите е така стрпи се ќе средат ваљда куртоните од фб
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Е ај ако не уште еднаш нека го сменат. Тамн се навикнав десно на крај да се сетинзите, нотификациите и одјавата, они ставиле на средина.

Untitled.jpg
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.097
Поени од реакции
9.695
Е ај ако не уште еднаш нека го сменат. Тамн се навикнав десно на крај да се сетинзите, нотификациите и одјавата, они ставиле на средина.

Прегледај го приврзокот 126729
Мора да се согласиме - доста креативно. Мене на пример никогаш не би ми текнале вакви промени. За ова мора некој генијалец да имаат задолжено (y)
 
Член од
10 јануари 2015
Мислења
225
Поени од реакции
104
Член од
9 април 2011
Мислења
810
Поени од реакции
1.043
Е ај ако не уште еднаш нека го сменат. Тамн се навикнав десно на крај да се сетинзите, нотификациите и одјавата, они ставиле на средина.

Прегледај го приврзокот 126729
И кај мене вака се јавува, си викам да не е до ПЦ-то, ама гледам пак им текнуваат глупости на ФБ
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Можно е некако да се вратит избришан разговор?
 
Член од
8 јули 2015
Мислења
118
Поени од реакции
53
Ај ако знае некој да ми одговори на прашањето. Член сум во многу групи на Фејсбук и постојано ми стигаат над 50 известувања што луѓето постираат внатре. Одам во опции и селектирам да не добивам известувања, но кога некој пак ке објави нешто во групата мене повторно ми стигнува известување. Има ли некое решение освен напуштање на групата?
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Ај ако знае некој да ми одговори на прашањето. Член сум во многу групи на Фејсбук и постојано ми стигаат над 50 известувања што луѓето постираат внатре. Одам во опции и селектирам да не добивам известувања, но кога некој пак ке објави нешто во групата мене повторно ми стигнува известување. Има ли некое решение освен напуштање на групата?
Мислам дека секогаш ти стига ако човекот кој постира во групата ти е пријател на фб.
 
Член од
8 јули 2015
Мислења
118
Поени од реакции
53
Мислам дека секогаш ти стига ако човекот кој постира во групата ти е пријател на фб.
Да, од пријатели што ми се обавезно стигаат, туку има и од тие што не ми се пријатели (повеќето се од нив).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom