Eurovision Song Contest (официјална тема)

Darling

uwu
Член од
5 јуни 2009
Мислења
10.477
Поени од реакции
19.126
Shala nastrana, iako ne mi e nesto pesnata po vkus, barem ubav e ovoj.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
4.254
Поени од реакции
13.938

Видете тука какви штикли носи. Лелеее, овој мора да е жена. Уствари не, вонземјанин е. Или хермафродит. Или што и да ви текне. :tapp:
Јас сум повеќе изненадена како во живо успеал да пее и да се врти на шипка. :D
 
Член од
1 мај 2021
Мислења
25
Поени од реакции
7
Со рацете стега палци во моментот, а масата оддалечена 1 метар од него. Ако шмркал, тогаш линијата морала да лебди во воздух! Или некако телекинетички да ја доближал до носот. Или многу јак шмрк има. :D

Кажа дека имало скршена чаша, се наведнал да види со стаклото да не се исече некој. И тој другиот не го клоца него, туку овој го клоца стаклото.

Не знам, не велам дека сум 100% сигурен, ама ако загледаш убаво, ќе видиш дека врска нема тоа за кое го обвинуваат.

И не, не е педер типот.
Aпла се гледа дека шмрка и гитаристот од бендот со рака го поттурна да не го прави тоа.

А што е ако не е педер, ти се лапаш со момци чисто од забава?
damiano-david-maneskin-gomma.jpg
Ја го сечам ако овој не е педер.
 
Последно уредено:
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.428
Поени од реакции
11.220
Wow шмркал, пошто никој друг не го прави тоа. :D Wow се бацил со маж, никад претходно се нема десено во историјата на човештвото. :D

Песната е онака за мој вкус. Not great, not terrible. Така некој глам рок вајб.
 
Член од
1 мај 2021
Мислења
25
Поени од реакции
7
Wow шмркал, пошто никој друг не го прави тоа. :D Wow се бацил со маж, никад претходно се нема десено во историјата на човештвото. :D

Песната е онака за мој вкус. Not great, not terrible. Така некој глам рок вајб.
Aјде наредно може и оргија некоја на сцена зашто да не.
Ја сум воајер мене тоа ме пали, треба сите права да бидат задоволени ја мислам.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.323
Поени од реакции
8.360
Најјак ми е овој формат на давање поени. Лани нашата вака студен туш и направија, годинава на Швајцарија, Франција и Малта. Цела вечер у преден план, лингва франка незнам шо 2 француски песни на врв, па таа Французинката со српски корени му праќаше киссче на Косоваров од Швицарска, овој за возврат ги љетав орљите...за на крај Италија од никаде да им ебе матер како Игорче што коментираше кошарка од таму шутирај колку сакаш

Кога публиката има подобар вкус од "стручните" жирија, се е кажано. Италија, Литванија, Финска, Украина ми беа и мене онака прифатливи, се друго беше бљувотина.

Sent from my GM1913 using Tapatalk
 
Член од
7 април 2015
Мислења
1.906
Поени од реакции
1.068
Италија е единствена од државите од "големата петорка" која постојано има добри пласмани. Заслужено, пошто најчесто имаат добри песни.
Тоа е затоа што го праќаат победникот на Сан Ремо еден од најеминентните светски фестивали. Освен еднаш кога во 2014 не го пратија победникот, туку како нас еден избран пејач со една избрана песна од Раи и тогаш завршија последни со најлош настап во нивната историја на настапи на Еуросонг. Од тогаш веќе не им текна да праќаат песни самостојно. Дури и ланскиот победник на Сан Ремо имаше добра песна.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
9.583
Поени од реакции
21.977
Aпла се гледа дека шмрка и гитаристот од бендот со рака го поттурна да не го прави тоа.

А што е ако не е педер, ти се лапаш со момци чисто од забава?
Прегледај го приврзокот 296027
Ја го сечам ако овој не е педер.
А што ти менува па тебе, и ако е педер и ако шмрка? Јас навистина не можам да го разберам тој начин на размислување освен ако не го објаснам со тоа дека луѓето кои се толку жестоки хомофоби се всушност несигурни во својата сексуална ориентација, или се т.н. латентни хомосексуалци.

Типов нема проблем да облече 16 штикла на сцена, да се врти на шипка, или да се појави полугол и нашминкан, ама се крие дека е педер, пошто срамота е да каже - мислам: здраворазумна логика пар екселанс!
Автоматски споено мислење:

Wow шмркал, пошто никој друг не го прави тоа. :D Wow се бацил со маж, никад претходно се нема десено во историјата на човештвото. :D

Песната е онака за мој вкус. Not great, not terrible. Така некој глам рок вајб.
Е, е! Кажи им!

Поентата ним им е да покажат дека се неконформисти. Велат: никој не смее да ви каже како да се облекувате, што да носите на себе и како да се однесувате, туку бидете свои. Затоа и текстот на песната е таков, затоа и однесувањето им е такво.
 

Darling

uwu
Член од
5 јуни 2009
Мислења
10.477
Поени од реакции
19.126
Koj e doktorot pa vas da vi kazuva dali drogiranjeto e stetno?
Shom site smrkaat, bidete cekor ponapred i bucajte se.
Bidete poinakvi!
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
8.693
Поени од реакции
12.624
Фати на циркус, затоа што песната не му беше нешто посебно добра.

Изгледа организаторите не сфаќаат дека оваа музика не е баш слушана. Ќе се погоди по некоја добра песна еднаш во 3 години и тоа е сѐ. Ништо не може да ги надмине АББА. Имаа и текст и мелодија.

Плус Бритите имаат солидна музика традиција, а на Евросонг вадат мрсули кои не можат повеќе од топ 10 наопаку поставена табелата!

Тоа се случува од Оскари, Глобуси и до Еми, гледаноста паѓа затоа што владее циркусот и/или политичките говори пред уметноста. А тука е и стигмата за педерите и останатите кои се промовираат преку овие манифестации. Ако сакаат да си играат политика, ќе добијат тонење на рејтинзите.

И да, едно е креирање атмосфера и правење шоу, а друго е надградување на таа атмосфера со добра музика. Вака има само и само музичка атмосфера.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
15.408
Поени од реакции
24.892
Што е со песнава бе?
Бугарија победи?
Оваа?
Били Ајлиш wannabe? И глас и стил?

А, Италија изглеа победија бе, ги смешав знамињата малку, слични се.

Ја слушам сеа и оваа, боље Били Ајлиш wannabe да победела...
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
4.453
Поени од реакции
11.026
Јас не знам како може скоро цел свет да падне на тоа видео демек овој певацов што победи шмркал.
Па и двете раце му се во ваздух, ниту една не е на ноздрва ниту па има некое движење со главата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom