Eurovision Song Contest (официјална тема)

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.058
Поени од реакции
7.097
Коментаторот на украинската телевизија ја коментира Евровизија од бомбардирано студио.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.238
Поени од реакции
17.011
Украинциве ги бивало за пропаганда ептен. Баш го гледав спотот со песната што победила вчера, дали Стефанија е рандом име или има некои скриени пораки како Степан Бандера? :)
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
16.942
Поени од реакции
8.865
Украинциве ги бивало за пропаганда ептен. Баш го гледав спотот со песната што победила вчера, дали Стефанија е рандом име или има некои скриени пораки како Степан Бандера? :)
Стефанија се викала мајката на пејачот.
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
984
Поени од реакции
496
Колку и да влијае политиката, сепак дечките не беа лоши и стварно имаа добра, интересна и разиграна песна, бар по мене. Интересен склоп на фолк и рап или што и да е
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
18.229
Поени од реакции
32.087
Стефанија се викала мајката на пејачот.
Украинциве ги бивало за пропаганда ептен. Баш го гледав спотот со песната што победила вчера, дали Стефанија е рандом име или има некои скриени пораки како Степан Бандера? :)
"Stefania" своим звучанием напоминает популјарныј гимн националистов "Батько наш Бандера". Только в этој песни поётсја про "Стефанију-маму".
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
7.866
Поени од реакции
18.200
Песната Батко наш Бандера од каде што краделе Калуш :
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
12.818
Поени од реакции
30.910
I'm up in СпЕјс, Мен...
Русија на кое место заврши?
На 41.
Украинциве ги бивало за пропаганда ептен. Баш го гледав спотот со песната што победила вчера, дали Стефанија е рандом име или има некои скриени пораки како Степан Бандера? :)
Во финалето на Видбир, украинскиот избор, при настапот на Калуш Оркестра ја покажаа Стефанија. Подоцна, кога го едитираа настапот за да го постават на официјалниот ESC youtube, го едитираа тој сегмент и ја тргнаа. Инаку - Kalush немаа направено спот за Stefania. Како спот беше поставен настапот од Видбир. Спотот што си го гледал излезе деновиве.
 
Член од
25 март 2009
Мислења
131
Поени од реакции
545
Фо-рум-џи-ја мо-ра би-ти му- дар :roker:
бити мудар бити мудар :oleee:
бити бити бити....:aplauz::aplauz::aplauz::aplauz:


Ебате песната, цел ден само бити, бити, бити, ми се врти вглава.
Ебате сцената, леген, боросани, пешкир....
Ебате текстот глупав...

Зарем од толку прекрасни вокали, убави песни, убави девојки, вам ви се допадна Констракта!???
.
:confused:

Во право си.

Тој делот со вртење раце не го разбирам. Таквото вртење на раце се покажува кон личност ако сакаш да му речиш ти си ненормален, баш така ги вртиш рацете.


Од една страна пее бити здрава, а со раце покажува бити ненормален. :confused:
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
16.942
Поени од реакции
8.865

"Stefania" своим звучанием напоминает популјарныј гимн националистов "Батько наш Бандера". Только в этој песни поётсја про "Стефанију-маму".
Screenshot_20220516_115114.jpg
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
16.942
Поени од реакции
8.865

По мое оваа требаше да биде во топ 3.
Песната на Швајцарскиот пејач мене ми беше фаворит, прекрасна балада..но џабе, гласањето беше по сосема други норми, а не по квалитет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom