eRepublik спортска обложувалница

Член од
26 јуни 2009
Мислења
561
Поени од реакции
10
daj kazite nekoi sigurni natprevari da uplatim da fatim nesto do sega imam fateno 20 gold a imam izgubeno 24 gold
 
Член од
19 октомври 2009
Мислења
33
Поени од реакции
0
Ке можете ли да ми потврдите дали се уплака вака...
Го отворам линкот: http://www.erepublik.com/en/organization/740342 Потоа го отварам следниот линк: http://www.erepublik.com/en/article/-bet[..]/1/20
Подолу оставам коментар односно ги оставам натпреварите што сакам да ги играм пример Челзи-Виган (1) 1.25 потоа оставам го коментарот па се вратам на претходниот линк и донирам за колку злато сакам да уплатам.Дали така иде ? :toe:
http://www.erepublik.com/en/organization/740342
 
С

Спенсер

Гостин
Ке можете ли да ми потврдите дали се уплака вака...
Го отворам линкот: http://www.erepublik.com/en/organization/740342 Потоа го отварам следниот линк: http://www.erepublik.com/en/article/-bet[..]/1/20
Подолу оставам коментар односно ги оставам натпреварите што сакам да ги играм пример Челзи-Виган (1) 1.25 потоа оставам го коментарот па се вратам на претходниот линк и донирам за колку злато сакам да уплатам.Дали така иде ? :toe:
http://www.erepublik.com/en/organization/740342
еве вака,си ги копираш утакмиците кои сакаш да ги уплатиш, и си пишуваш 1,х,2... тоа е тоа... потоа само донираш толку колку шо си пишал уплата во коментарот...

39.Birmingham - Manchester City ================ 4.30 - 3.40 - 1.80*****18:00 2
betting amount 10 gold пример
 
А

Ајсшутер

Гостин
Денеска слабо три тикета пишав (вкупно 30) злато а зимам само 38 злато.. профит 8 злато.
 
Член од
19 октомври 2009
Мислења
33
Поени од реакции
0
За колку време го доставуват златото ? однапред благодарам :smir:
 
С

Спенсер

Гостин
За колку време го доставуват златото ? однапред благодарам :smir:
за брзо... за 5-6 саата го имаш... зависи бе,али најкасно 24 саата... ај да се пофалам, прокоцкав 40 голд, фрлени у ветар... едно ливче не ми признаа,напрајв грешка,пишав почната утакмица,па одоздола пишав дека без неа,... и го фатив, окулу 50 голд беше добивка на тоа,ама ништо... ми ја вратија уплатата...:vozbud:
 
Член од
19 октомври 2009
Мислења
33
Поени од реакции
0
За денес може да се уплака зошто гледам нема ги објавено утакмиците...:toe:
 
Член од
17 април 2008
Мислења
393
Поени од реакции
41
jas deneska imav 5 RUB i site gi staiv btw 3 lvl sum xaxa i fakjam .. barem za nesto me biva Southend vodat 1-0 a ovie Omniworld 2-1 ... nisto ne se znae ama ako fatam hehe 15 RUB's xD
 
Член од
26 јуни 2009
Мислења
561
Поени од реакции
10
makedonero gi stavi vo minus sigurno ima 200+ gold zarabotka od ova.Bravo za nego.I jas pocnav sega malu da si ja probam srekata.
 
Член од
17 април 2008
Мислења
393
Поени од реакции
41
Da iam gold da viis jas kak ke gi staam u minus xD

vcera fativ haha od 5 15 rub's a 3ti level sum ** :vozbud::vozbud::helou:
 

DejanB.

Се залетувам...
Член од
20 декември 2009
Мислења
506
Поени од реакции
14
Ајде ајде денеска почнам и пишав 3 тикета

Еј а ако фатам како ке ми ги дадат парите?
 
С

Спенсер

Гостин
Ајде ајде денеска почнам и пишав 3 тикета

Еј а ако фатам како ке ми ги дадат парите?
после 10тина саати,а можеби и побрзо,зависи... ке ти ги донираат бе... ти им донираше нив колку ти е уплата,они ке ти донираат добивката...
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.000
Поени од реакции
7.599
Уште постои ова?
Дајте линк и објаснете како иде?
 

DejanB.

Се залетувам...
Член од
20 декември 2009
Мислења
506
Поени од реакции
14
охоо епа десет саати малку се таман до утре сабајле ако фатам ке ми ги донираат,фала многу
 
На врв Bottom