eRepublik спортска обложувалница

†he Exorcis†

Rock n' Roll
Член од
25 септември 2009
Мислења
122
Поени од реакции
3
Да му ебам матер и кладилници и се... абе ајде шо утакмица фатив Лече-Реџина 1 и уште една 1 шо имаше 3.10 коеф. а да паднеш на Астон Вила, мамето им... хахах сега ќе се оди банкрот што ми треба да видам оти има кладилници...ццц

Ај нека е со среќа на сите.. =D:pos2::pos2::kez:
 

-G-

Успешен
Член од
15 јуни 2009
Мислења
636
Поени од реакции
255
Ајде јас немам многу злато поточно само 5 голд имам ама спремен сум да ги дадам за кладилница еве јас ти и уште 1 најди и ке ја отвориме
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
395
Поени од реакции
23
Инаку да немам јас 300 али имам барем 50 % од тоа, инаку No Idea има и повеќе од 300 злато сигурен сум во тоа.

А зошто си ја играл Реал сигурно не било повеќе од 1.2 ? инаку честито за у RL што си фанал :)http://www.erepublik.com/en/organization/740342
Јас ти зборував за македонците, не за во светски рамки, таму има будали и со по 1000 злато, а и повеќе.

Реал беше 1.35 или 1.4 не сум сигурен, а ја играв колку коефициент да ми крене ама нема врска, важно е што вистински пари ќариф

п.с. фала
 
А

Ајсшутер

Гостин
Јас ти зборував за македонците, не за во светски рамки, таму има будали и со по 1000 злато, а и повеќе.

Реал беше 1.35 или 1.4 не сум сигурен, а ја играв колку коефициент да ми крене ама нема врска, важно е што вистински пари ќариф

п.с. фала
No Idea е македонски албанец од Кисела Вода, Скопје.
 
С

Спенсер

Гостин
No Idea е македонски албанец од Кисела Вода, Скопје.
хммм... добро бе,како до сега не го знаевме овој... дечково е ФМ, 6х БатлХероу, и дури 19 социети буилдер... сигирно е македонец???

уствари ајс ти си контактирал со него,шом знае мак да збори... хахаха... ете го македонецот н.1 во еРеп...
 
А

Ајсшутер

Гостин
хммм... добро бе,како до сега не го знаевме овој... дечково е ФМ, 6х БатлХероу, и дури 19 социети буилдер... сигирно е македонец???

уствари ајс ти си контактирал со него,шом знае мак да збори... хахаха... ете го македонецот н.1 во еРеп...
Перфектно збори македонски, јас го видов кога ги зафркаваше србите за Kosovo нешто, инаку јас ќе го викнам после нека биде поактивен на форумиве.
 
С

Спенсер

Гостин
Перфектно збори македонски, јас го видов кога ги зафркаваше србите за Kosovo нешто, инаку јас ќе го викнам после нека биде поактивен на форумиве.
дап... ја мислев да му пишам,али шом си имаш контакт со него,викни го... нека се активира малце, сепак е најјакиот македонец моментално на ереп... секако,ако не изнајдеме некој неоткриен,како што беше Но Идеа до сеа... хехехе
 
А

Ајсшутер

Гостин
Јас пак добив и денеска, земав 52.5 злато со уплата 10 злато значи профит 42.5 денеска.. супер пак испадна и вистински земав солидно :)

Russia U19 - Hungary U19 1 @ 2.50
Germany U17 - Turkey U17 1 @ 2.10

Bet: 10 gold
Possible gain: 52.5 gold
 
П

Паган-др

Гостин
Јас пак добив и денеска, земав 52.5 злато со уплата 10 злато значи профит 42.5 денеска.. супер пак испадна и вистински земав солидно :)
Ти од спортскава уште малце ќе можеш сам Q5 болница да купиш бе. :)

пу, пу да не те урочам. :icon_lol:
 
Член од
26 јуни 2009
Мислења
562
Поени од реакции
10
ja pa izgubiz 50 Rub :vozbud: Sega ke uplatim na sigurno da gi vratim barem tie i da zarabotim nesto :pipi:
 

gogZ

El pipita!
Член од
15 декември 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Јас пак добив и денеска, земав 52.5 злато со уплата 10 злато значи профит 42.5 денеска.. супер пак испадна и вистински земав солидно :)
И сеа ако ја фатиш Интер - Палермо (2) 7 коеф. Со влог од 10 голд слободно можат да прогласат банкрот.:pos:
 
А

Ајсшутер

Гостин
И сеа ако ја фатиш Интер - Палермо (2) 7 коеф. Со влог од 10 голд слободно можат да прогласат банкрот.:pos:
Вчера Милан ја лупнав за 10 злато ме зафркна за 1 минута 2 гола им шибнаа инаку денеска Интер ја играм 2 за 10 злато ако земам ќе треба да ми исплатат 70 и кладилницава ќе се затвори :)
 
Член од
26 јуни 2009
Мислења
562
Поени од реакции
10
Mi go haknaa profilot i mi go izbrisaa tiketot sto mu go prativ i stavile nov istiot natprevar go imav staeno so Ajs.Sega ke mu pisem na All in dali ke mi go priznae:drk:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom