Erepublik - помогнете на еМакедонија

Verdict

Galadriel
Член од
21 мај 2012
Мислења
2.197
Поени од реакции
2.114
Абе игра уште некој ова чудо ? Сеа се логирав за прв пат од пред 3 години и гледам Македонија ја нема, грциве сета ја зеле :D
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
Абе игра уште некој ова чудо ? Сеа се логирав за прв пат од пред 3 години и гледам Македонија ја нема, грциве сета ја зеле :D
Премногу играчи се откажаа па сме преслаби сега, моментално војуваме со нив ама не пеглаат и на стратегиско поле и затоа губиме :(
 

Флеш

Господин
Член од
23 март 2009
Мислења
10.480
Поени од реакции
10.815
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
ima nekoj da mu kupam odma zlato,zaradi glupiot limit od 10 ne mozam poveke ... mi treba 5 gold ... privatno poraka
--- надополнето: 4 декември 2013 во 19:14 ---

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/4337474

preku donacija pari zlato
Ако си го искористил дневниот лимит незнам како ке земеш уште пет злата мислам дека не може така :(
Туку гледам дека сеуште немаш освоено ФФ медал, па тој ти е најлесниот начин барем на почетокот да добиеш голд :)
 

Флеш

Господин
Член од
23 март 2009
Мислења
10.480
Поени од реакции
10.815
Ако си го искористил дневниот лимит незнам како ке земеш уште пет злата мислам дека не може така :(
Туку гледам дека сеуште немаш освоено ФФ медал, па тој ти е најлесниот начин барем на почетокот да добиеш голд :)
земав преку монетари маркет 10 голд, но имав потреба од 15 голд да земам , но заради лимитот не можам повеќе од 10 голд .... затоа прашав бидејќи преку донација може да земам , ја тебе пари ти мене голд ... 5 голд ми треба ... тоа е тоа ....
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
земав преку монетари маркет 10 голд, но имав потреба од 15 голд да земам , но заради лимитот не можам повеќе од 10 голд .... затоа прашав бидејќи преку донација може да земам , ја тебе пари ти мене голд ... 5 голд ми треба ... тоа е тоа ....
Не е проблем тоа ако може јас ке ти помогнам ама за жал и тука важи вкупниот лимит на голд :(
 

Флеш

Господин
Член од
23 март 2009
Мислења
10.480
Поени од реакции
10.815
Не е проблем тоа ако може јас ке ти помогнам ама за жал и тука важи вкупниот лимит на голд :(
само од моја страна важи ако не се лажам ,кај тебе не ... затоа ајде да пробаме ... ако не успева , ништо тогаш , ќе си ги вратиме работите назад :D
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
само од моја страна важи ако не се лажам ,кај тебе не ... затоа ајде да пробаме ... ако не успева , ништо тогаш , ќе си ги вратиме работите назад :D
Pushteno ti e poraka na erep od moja strana :)
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Што им се случи на србиве ? Чиле од јужна америка дошол дури до балканов :D.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom