eRep Гробишта

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.825
Поени од реакции
6.350
И овој е чист, ги има правено преку facebook има јака група на фејсбук првиот пат пратил порака до сите и собра преку 60 медали од тоа, после спамирал со пораки на најпознатиот Хрватски форум и собрал толку, инаку он ги хранел т.е им праќал на сите по 35 food-а и зимал по 35 дена од нив 5 злато кога ќе стигнат 6-ти левел али сега неможе, а таман јас открив почнав да правам така и запра :(
Секој трет ден ме бомбардираат со пораки на ФБ,да почнам да ја играм играва.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
251
ме заборавивте мене ама се вратив на 2 велнес :pos2:
 

DejanB.

Се залетувам...
Член од
20 декември 2009
Мислења
506
Поени од реакции
14
елле па јас сега се регистрирав и се заебав од првин од прва направив со регион во америка тексас а вториот акоут во белград србија ке ми каже некој како може да го избришам акоунтот да не добијам бан
 
Член од
26 јуни 2009
Мислења
562
Поени од реакции
10
елле па јас сега се регистрирав и се заебав од првин од прва направив со регион во америка тексас а вториот акоут во белград србија ке ми каже некој како може да го избришам акоунтот да не добијам бан
Pa koristi samo eden akaunt , drugiot ostaj go da si umre !!:toe:
 
Член од
16 ноември 2010
Мислења
7
Поени од реакции
0
До сега единствен начин што сум го нашол за повеќе акаунти, а да не те банираат е да се логираш од 2 различни машини (во мојот случај различни компјутери а немам телефон за да пробам и од него па да направам и трет :) ) Според нивните правила пишува дека иста IP не подразбира multiple accounts, така да-бујрум :) (btw другиот акаунт ми е во US пошто таму платите се поголеми-за помал lvl добивам 20+ долари, а со поголем во МК околу 6-7 МКД и си донирам лепчиња на Македонскиот акаунт)
 
Член од
30 мај 2010
Мислења
131
Поени од реакции
3
а дали пример можи да отворам друг акаунд на друг компјутер дома?
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Значи јас што си имам два компјутера можам да си направам два акаунта бравос нема што

ПС го пробал уште некој тоа
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Не бе сериозно и јас си прашуем дал може зош да не си отворам уш еден акаунт ако е дозволиво
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
Незнам што гледате во мултите... Ако знаеш да играш правилно можеш и со еден акаунт да напредуваш!
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Иначе смее 2 акаунта на едно IP/компујутер..
Само не смее никаква интеракција меѓу нив (смисол праќање злато гифтови).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom