Duty Free Shop

  • Креатор на темата cige
  • Време на започнување
C

cige

Гостин
Ајде ако може тука да се развие дискусија за цените на Фри Шоп. Кој бил во скоро време нека каже дали има попусти или некои нови производи. Еве мене моментално ме интересира како стојат цените на очилата за сонце.
 

WilliamTell

Before Zee Germans get here...
Член од
3 март 2013
Мислења
963
Поени од реакции
1.630
Ајде ако може тука да се развие дискусија за цените на Фри Шоп. Кој бил во скоро време нека каже дали има попусти или некои нови производи. Еве мене моментално ме интересира како стојат цените на очилата за сонце.
Многу често ги менуваат промоциите, попустите па така тешко да начекаш па дури и да ти кажи некој тешко да имаат во доволни количини.
Плус, има разлика од фри шопот на Меџитлија со тој што е Гевгелија. Конкретно очила во глобала од секогаш биле околу 70 евра па нагоре, шо не е некоја разлика со нашите цени, мада според мене квалитетот е подобар на фри шоп.
 
Член од
4 мај 2011
Мислења
1.282
Поени од реакции
563
јас како што гледав дури и поскапо е во фри шоп одколку кај нас ... или зависи кој фри шоп ...
 
Член од
9 мај 2011
Мислења
278
Поени од реакции
65
јас како што гледав дури и поскапо е во фри шоп одколку кај нас ... или зависи кој фри шоп ...
Да,некогаш цените се поголеми таму,кога веке праиме муабет за алкохол во веро е најефтин според мене.
 

DéJà Vu

hehehehe
Член од
6 мај 2012
Мислења
813
Поени од реакции
446
Има ефтини пијалоци на Меџитлија, ама сепак најефтин FreeShop е турскиот Setur, ако има некој прилика да оди кон Турција има шанса од freeshop да изнакупи убај работи. Јас начекаф таму Најк патики на попуст за 25 евра - последен пар :D
BTW сменете го името во FreeShops :D
 
C

cige

Гостин
Има ефтини пијалоци на Меџитлија, ама сепак најефтин FreeShop е турскиот Setur, ако има некој прилика да оди кон Турција има шанса од freeshop да изнакупи убај работи. Јас начекаф таму Најк патики на попуст за 25 евра - последен пар :D
BTW сменете го името во FreeShops :D
Сега ќе се стрчам до турција :D муабетот ми беше за до нашиве граници дали се исплаќа бензин трошење.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Сега ќе се стрчам до турција :D муабетот ми беше за до нашиве граници дали се исплаќа бензин трошење.
Од наша страна(ги лапна транзицијата на б.ц) фри шоп има само гејците
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.051
Поени од реакции
6.657
сакам деновиве да одам на Меџитлија по патичиња имало наводно за по 30 евра оригинали,па дали бил некој во скоро време да кажи шо има друго корисно да се набави по поефтина цена..........
 

WilliamTell

Before Zee Germans get here...
Член од
3 март 2013
Мислења
963
Поени од реакции
1.630
сакам деновиве да одам на Меџитлија по патичиња имало наводно за по 30 евра оригинали,па дали бил некој во скоро време да кажи шо има друго корисно да се набави по поефтина цена..........
Зависи шо бараш и зависи шо ќе начекаш.
Јас сум начекал на пример кожни старки кои беа 28 евра како последен број 42 а Скопје истите беа 4500.
Најк и Адидас немам никогаш начекано нешто шо е прифатлива цена, дури и нешто поскапи се од овде. Али пак ти викам се е до ксметот :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom