Direct-X C++

CroMkd

Someone
Член од
24 декември 2008
Мислења
114
Поени од реакции
35
Оваа тема ја отворив бидејќи кога играв sa-mp се најдов со еден артист кој сакаше да работам на еден проект без плата... онака "fun" проект. И дека програмирам се пријавив за програмер. Моментално има само 1 програмер (јас), па моментално ако некој знае с++ (по можност direct-x), ама барем да ја знае синтаксата нека каже. Поврорувам проектот е "fun".

П.С. Ако некој не знае многу game-programming или direct-x имам да му дадам неколку е-книги, кои многу помагаат. Позз иван

BTW igrata e MMORPG :D
 
R

Reve0ke

Гостин
Абе имаме книги за гејм програмирање ама финтава е кој да ги прочита....а и плус не е така едноставно да решиш е сеа игра ќе правам....Арно е да се прави игра ама ако имаш искуство во програмирање...
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Е добро де, мора да се проба нели?
 

Eva Molotow

Anti-social Engineer
Член од
6 јуни 2008
Мислења
532
Поени од реакции
392
Немам искуство со програмирање на игрици ама би сакала да ги прелистам книгите. Немам време за ваков проект ама во секој случај... :)
 
R

Reve0ke

Гостин
И јас ги неам видено книгите многу зш и јас неам време.
 

Адиктус

Дрф.
Член од
26 јануари 2008
Мислења
725
Поени од реакции
33
Паа може да ви се приклучам, доколку уште работите...
Имам искуство во C++, со Allegro имам направено некои ситни игри, а моментално разгледувам нешто околу Irrlicht енџин..Моментално вадам книги од Rapidshare...
 
R

Reve0ke

Гостин
Абе може да се приклучиш да помогнеш малце со математика посебно векторска и линеарна.
 

Адиктус

Дрф.
Член од
26 јануари 2008
Мислења
725
Поени од реакции
33
Инаку..До каде имате стигнато?

П.С. Те адднав на мсн..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom