CN – Народна Република Кина

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.585
Поени од реакции
38.729
така е!
...а овие ќе ги дисциплинира ли некој?
сигурно нема у Лузијана и Алабама пазар кај што можеш да си купиш свеши стаорци, лилјаци и други животинки. Самата помисла да ги јадеш тие ствари е одвратно покрај тоа бактериите ги носат со себе. И не рипај на свако за кинезиве, биди објективен.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.647
Поени од реакции
4.298
сигурно нема у Лузијана и Алабама пазар кај што можеш да си купиш свеши стаорци, лилјаци и други животинки. Самата помисла да ги јадеш тие ствари е одвратно покрај тоа бактериите ги носат со себе. И не рипај на свако за кинезиве, биди објективен.
Уф, малку тие е што повикуваш на санкции и дисциплинирање на Кинезите, па сега и мене ме напаѓаш и тоа само затоа што прашав!
Да не воведе Стево сидрото вонредна состојба, па овде почнаа да тренираат “строгоча“?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.585
Поени од реакции
38.729
Уф, малку тие е што повикуваш на санкции и дисциплинирање на Кинезите, па сега и мене ме напаѓаш и тоа само затоа што прашав!
Да не воведе Стево сидрото вонредна состојба, па овде почнаа да тренираат “строгоча“?
Ти имаш проблем, кинезофил си. Или како ти би кажал борец за мултиполарен свет со корона.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.647
Поени од реакции
4.298
Ти имаш проблем, кинезофил си. Или како ти би кажал борец за мултиполарен свет со корона.
Може ли да “разговараш“ а без притоа да лепиш етикети (дали некој има проблем или е кинезофоб -никој не ти подели етикета за тоа што си ти) туку само да се фокусираш на онаа што е напишано. Те разбирам дека немаш аргумент за она што си го напишал, барем не аргумент кој би бил издржан, но не мора заради тоа мене да ме обвинуваш или другите кои се малкумина ама сепак се против таквите демонизирања -во случајот на Кина и Кинезите.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.240
Поени од реакции
27.583
@Таксист nigde ne vidov deka zivi gi jadat nutrijata i pitonot, vidov deka gi przat na skara, a prethodno nutrijata bese stavena vo frizider pred da bide zgotvena.

Kofa gledam sliki od wuhan, igram edna igra se vika najdi go friziderot, i stalno gubam :(
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Повеќе од јасно е дека за да бидеш светски полицаец е потребно воено да си најсилен. Кинезите финансиски се веќе џин, но воено се многу зад САД и РФ. Точно е дека и тука напредуваат, но потребно е многу за да ја развијат мрежата која ја имаат САД. Прво во поглед на воениот буџет(што ако се развиваат со оваа брзина не треба да е проблем) а потоа во поглед на цела воена структура, научни капацитети за развивање на нови оружја, јака тајна служба итн. итн.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.475
Поени од реакции
16.086
Абе Кинезите се злато од луѓе. Како тоа не јадат секакви животни?
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.647
Поени од реакции
4.298
Абе Кинезите се злато од луѓе. Како тоа не јадат секакви животни?
сигурен си дека се злато лујџе?
Говореа дека откако ќе ги изедат “секаквите животни“ ќе преминеле и на лујџе, само не беше речено дали ќе користат фрижидер!
Зошто толку голем интерес што јадат Кинезите, да не мисли некој да станува Кинез?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.585
Поени од реакции
38.729
сигурен си дека се злато лујџе?
Говореа дека откако ќе ги изедат “секаквите животни“ ќе преминеле и на лујџе, само не беше речено дали ќе користат фрижидер!
Зошто толку голем интерес што јадат Кинезите, да не мисли некој да станува Кинез?
ти веќе стана кинез
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.475
Поени од реакции
16.086
сигурен си дека се злато лујџе?
Говореа дека откако ќе ги изедат “секаквите животни“ ќе преминеле и на лујџе, само не беше речено дали ќе користат фрижидер!
Зошто толку голем интерес што јадат Кинезите, да не мисли некој да станува Кинез?
Не другар не мислам да станам Кинез, само поради срањата кои тие го јадат, сега го јадеме ние во здравствена смисла.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.041
Поени од реакции
4.698
Може ли да “разговараш“ а без притоа да лепиш етикети (дали некој има проблем или е кинезофоб -никој не ти подели етикета за тоа што си ти) туку само да се фокусираш на онаа што е напишано. Те разбирам дека немаш аргумент за она што си го напишал, барем не аргумент кој би бил издржан, но не мора заради тоа мене да ме обвинуваш или другите кои се малкумина ама сепак се против таквите демонизирања -во случајот на Кина и Кинезите.
Да видиме,

а така ли, ме интересира за да пишваш вакви работи си платена или хонорарно го работиш?
или си на директна линија со Калето?
Постојано од страна на демократите-атлантисти-пропагандисти
Бидете фер, не му лепете етикети на човекот.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.647
Поени од реакции
4.298
Не другар не мислам да станам Кинез, само поради срањата кои тие го јадат, сега го јадеме ние во здравствена смисла.
Ако добро разбрав ти говориш дека Кинезите имаат-јадат што веќе јадат и затоа сега ние имаме пандемија!
Тоа ли сакаш да го кажеш?
Може со нешто да го потврдиш тоа, ете да речеме со некоја вест или било што од СЗО!
Ако сериозно го мислиш тоа верувам дека од некаде или некако со дошол до тоа сознание, може извор!
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.475
Поени од реакции
16.086
Ако добро разбрав ти говориш дека Кинезите имаат-јадат што веќе јадат и затоа сега ние имаме пандемија!
Тоа ли сакаш да го кажеш?
Може со нешто да го потврдиш тоа, ете да речеме со некоја вест или било што од СЗО!
Ако сериозно го мислиш тоа верувам дека од некаде или некако со дошол до тоа сознание, може извор!
Кина што го подмити истиот СЗО да премолчи за короната и да реагираат подоцна? Истата онаа Кина од кад потекнаа многу пандемии? Ало другар ете ти факт ти покажав што јадат има и подоле јадат погрозни работи. Каде и во кое нормално општество се јаде тоа бе?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.154
Кина што го подмити истиот СЗО да премолчи за короната и да реагираат подоцна? Истата онаа Кина од кад потекнаа многу пандемии? Ало другар ете ти факт ти покажав што јадат има и подоле јадат погрозни работи. Каде и во кое нормално општество се јаде тоа бе?
Nemas ti jadeno kukurek izgleda? A beli bubrezi? Hmmm
 

Kajgana Shop

На врв Bottom