Cesar Millan The Dog Whisperer

Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Vakva tema dosega ne sretnav a smetam deka mnogu fali vo podforumot Kucinja. Predpostavuvam deka site go znaete Cesar Millan a dokolku ne go znete ke go naucite preku videata i tekstovite sto ke gi spodeluvaat clenovite na forumov sto go znaat. Covekot e legenda za dresura na kucinja i drzi seminari niz celiot svet. Kako pocetna informacija ke vi pisam deka na 1 Oktomvri e vo Zagreb i ke odrzi seminar. Spodeluvajte videa, tekstovi, knigi za covekot zosto stvarno vredi da ucime od nego. Pozdrav.
 

Papillon.Papi

Terrierist
Член од
15 јануари 2014
Мислења
764
Поени од реакции
795
Баш сакам да видам видео како дресира неиздресиран Ердел Териер. Тогаш ќе се уверам дека е легенда. :D
 
H

HoT IcE

Гостин
Има милион документарци со типов на Дискавери, обавезно ги гледајте ептен поучни се општо, и за однос спрема кучињата и како да се хранат и чуваат и све, много корисно.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Баш сакам да видам видео како дресира неиздресиран Ердел Териер. Тогаш ќе се уверам дека е легенда. :D
Procepkaj po jutjub mozno e da ima. Dosega ne sum sretnal. Gledav edna epizoda mislam deka beshe vo Italija dresirase Bull Terrier... Inat neviden. :)
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Целата таа дресура што он ја прикажува, ја испробав на моето куче, со цел да го дресирам колку толку т.е. да стекне некои навики.

Џабе се пробав, ништо не научи:)
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
https://www.youtube.com/watch?v=M3De8IgH1YU&spfreload=1 Videovo spored mene e najdobrata epizoda od emisijata negova dosega. Covekot cel zivot se bori protiv predrasudite za toa koja e losa i koja e dobra rasa a isto taka mnogu bitna rabota sto mene mnogu me bendisuva e toa sto zima kucinja od azil gi rehabilitira i gi poklonuva kaj sto smeta deka ke bide najdobro.
 

Papillon.Papi

Terrierist
Член од
15 јануари 2014
Мислења
764
Поени од реакции
795
Procepkaj po jutjub mozno e da ima. Dosega ne sum sretnal. Gledav edna epizoda mislam deka beshe vo Italija dresirase Bull Terrier... Inat neviden. :)
Побарав- нема. Затоа и пашувам, да не видел некој по каналиве. Бул териер е ништо според Ерделот.:cool: Ерделиве не само што ќе ти водат инат, туку ако не им одиш по нивни мерак, бељи прават. (неиздресираните) Но да не одиме оф топик.
Мене омилена епизода ми е кога зборуваа (и дресираа) „хибриди“ од волци. Не беше само Цезар во епизодата, туку и експерт за волчјото однесување. Кажуваа како чувањето куче е сосема различно од чување волк. На јутуб веројатно има, проверете.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Човекот е на многу високо духовно и спиритуално ниво. :pos:
Ako si go pisal ova za mene ke ti kazam deka toa sto ja nasocuvas energijata tvoja za nadvladuvanje vrz drugi te zatapuva ama epten. Ako si mislel na Cesar ke ti kazam i deka e na dosta ubavo duhovno nivo vezba joga aktivno vo edna epizoda koristese disenje od joga... Po samiot covek se primetuva deka ima kontakt so tie raboti postojano e nasmean, gi pocituva i guska site, se raduva na mal uspeh... Epa brate slep i uporen toa e toa ne se samounistvaat site kako tebe nekoi se raduvaat na zivotot i go ziveat vistinski.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
R

Runner

Гостин
Kogo go interesiaat negovite vida sto gi prodava na sajtot neka procepka makku po thepiratebay i kickass. Gi ima site 6 Mastering Leadership filmovi. Nekoi se dobri, bekoi odlicni, nekoi eprimenlivi. Sepak davaat vrednost iako mislam deka nemoze se kako sto pravi toj. Najverojatno poseduva nekoja darba koja kucinjata ja razbiraat. Djabe zboruva napravete vaka ili onaka. Najverojatno vo dusata e the ultimate alfa leader of the pack :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom