All Star 2009 Свети Николе.

Статус
Затворена за нови мислења.

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Денеска се одржува AllStar натпреварот во Салата во Свети Николе на кој учество земаат домашни и странски кошаркари. Годинава има зелена и бела екипа(барем така се крстени) и натпревари во забивање и тројки.
Учесници се :
ЗЕЛЕНА ЕКИПА

Тренери: Марин Докузовски (Фершпед Работнички), Ангел Љутков (Овче поле)
Прва петорка: Врбица Стефанов, Горан Самарџиев (Фени индустри), Војдан Стојановски (Амак СП), Александар Димитровски, Тони Симиќ (Фершпед Работнички)
Резерви: Џерид Фрај (Амак СП), Милан Миљковиќ (Свислион Пелистер), Трајче Караџов, Небојша Ристиќ (Овче поле), Марјан Ѓуров (Фени индустри), Марко Симоновски (Вардар), Бојан Трајковски (Фершпед Работнички)

БЕЛА ЕКИПА

Тренери: Емил Рајковиќ (Фени индустри), Марјан Лазовски (Амак СП)
Прва петорка: Талик Браун (Фени Индустри), Огнен Стојановски, Диме Тасовски (Фершпед Работнички), Доналд Кол, Златко Гоцевски (Фени индустри)
Резерви: Дарко Соколов (МЗТ Скопје), Александар Костоски, Кирил Николовски (Вардар), Ефтим Богоев, Дамјан Стојановски, Александар Чубрило (Амак СП), Слободан Михајловски (Овче поле)

Натпревар во Тројки
(Секој по 25 шутеви, двајца во финале)
Милан Прековиќ, Диме Тасовски, Војдан Стојановски, Марко Симоновски, Тони Симиќ, Александар Димитровски, Александар Костоски, Марјан Младеновиќ

Натпревар во Забивање
(Секој по два обида, финале двајвата најдобри по едно забивање)
Слободан Михајловски, Петар Апцев, Бојан Крстевски, Владимир Брчков, Христијан Ристов.


Моментално се одржува натпреварот во забивање.

Победник во Забивање: Слободан Михајловски-Овче Поле.Св Николе. Во финалето го победи Доналд Кол од Фени И.
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Победник во тројки:Александар Димитровски :helou:
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Абе ај, никој не не информираше на форумов... откога заврши цел спектакл се отвори темава.


УА!
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Most Voated Player or MVP : Доналд Кол-Фени И.
Судииве и кошарка знаеле бе . хахаха

Јове мислев има ама гледам нема па отворив колко за инфо и впечатоци на тие што гледале во живо/тв.
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Most Voated Player or MVP : Доналд Кол-Фени И.
Судииве и кошарка знаеле бе . хахаха

Јове мислев има ама гледам нема па отворив колко за инфо и впечатоци на тие што гледале во живо/тв.
Остај судиите, типкава кога даде коШ ја крена атмосферата ...:vozbud:

За најдобар млад играч мислам дека беше избран:Александар Костоски
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
на ништо не личаше обичен `ташак` си играа на кој как му текна така правеше сепак смех овие двете уствари и четирите п**ки :drk::drk::vozbud::vozbud:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
на ништо не личаше обичен `ташак` си играа на кој как му текна така правеше сепак смех овие двете уствари и четирите п**ки :drk::drk::vozbud::vozbud:
Aбре Тимчо Тимчо :pos2:4 ....... ги видел он :pos2:закон си :pipi::pos2:
Туку некако лита организација ми се чинеше посебно не ме бендиса тоа што во жирито кога беше натпреварот во забивање немаше ниту еден кошаркарски работник или познавач на кошарката или бивши кошаркар а не туриле една жена со тегла тиа па со шалот и еден шо не знае ни мастика да џвака како ќе му текне така даваат оцени трагедии беа али сепак добар спектакал за разлика од лани оваа година нешто послабо:kesa:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Aбре Тимчо Тимчо :pos2:4 ....... ги видел он :pos2:закон си :pipi::pos2:
Туку некако лита организација ми се чинеше посебно не ме бендиса тоа што во жирито кога беше натпреварот во забивање немаше ниту еден кошаркарски работник или познавач на кошарката или бивши кошаркар а не туриле една жена со тегла тиа па со шалот и еден шо не знае ни мастика да џвака како ќе му текне така даваат оцени трагедии беа али сепак добар спектакал за разлика од лани оваа година нешто послабо:kesa:
тии двете со даваа дресови немаа ГАШТИ:pos2::pos2:е стварно ова за забивањето ептен никако како може некој да оценува забивање кога незнае колку е тешко да се изведе тоа лесно е да се гледа ама да се направи, па кога видов дека жена оценува:nesvest::tapp:
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Дај некој што гледаше мала анализа да направи.
Темава отворена после ол старот:tapp:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
УАУ! Ол стар еј! Најдоброто од македонската кошарка моментално :tv:
Добро, ја разбирам дека е ревијална утакмица али ова беше ептен глупо и крајно несериозно, бар кошарка да поиграа малку.

А да, морам да спомнам дека огормен впечаток ми оставија локалните танчерски групи, особено дечките преправени во млади овчарчиња... уствари не знам дали беа преправени, може и автентични беа :pos2:
БЕЕЕ :vozbud: :pos2:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Имаше како ревијален натпревар,немаше некои поинтересни случки. Забивања обични освен кол и браун што пробаа со цепелин да му фрли у игра и судиите кога влегоа да играат а судеа играчи. То је То.
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
глупа работа у секој случај:tapp: треба да напраат како у НБА за да е поинтересен натпреваро последната четвртина не ја ни доиграа до крајо:tapp:
 
Z

ziko bt

Гостин
all star utekmicata bese totalno sranje namesto da se vidi atrakcija igracive koj od koj poke da se izglupira si mislat atraktivno igrat a polojna se brukat samo ovie crncite pokazaja tro atrakcija
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom