Aпел за помош за Игор Трајковски

Член од
3 ноември 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
Итно е потребна помош за лекување на 19-годишниот Игор Трајковски кој боледува од акутна лимфобластична леукемија за која е потребно пресадување на коскена срцевина во странство. Лекувањето ке се изврши бо болницата Royal Marsden Hospital. За трансплантацијата потребни се 207000 фунти. Болничкото лекување трае од 3 до 6 месеци и повлекува со себе дополнителни средства потребни за престој на чллен на семејството.
Родителите Драги и Галина Трајковски ве молат за донација и помош во спасувањето на еден млад живот.


Со телефонско донирање помагаме со 100 денари.
070 143177 -Т-mobile
077 143177 - Vip
075 143123- Cosmofon

Може да се донира и преку жиро сметка /трансакциона сметка:
210501605523776 Тутунска банка
на име Игор Трајковски, ул. Пушкинова бр.6/1-9 ; Скопје



Превземено од дневниот весник "Дневник"


 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
donirano :)
jas kolku sto sfativ, parite 207 000 funti se obezbedeni, a im treba pari na roditelite za prestoj :)

Da ozdravi igor pobrzo, so sreka :)


Kamoli vaka da bese za martina :jaj:
 

pAnDa`

Original..
Член од
5 ноември 2009
Мислења
578
Поени од реакции
34
Донирано. Со среќа на Игор..
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Донирано и од моја страна....
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
За жал Игор не успеа да ја совлада болеста почивај во мир пријателе :cry:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ова е навистина жално.... :( Јас како што знам, како што ми кажаа, во Лондон последниот пат кога бил му рекле дека едноставно, нема лек... :(
Трагични судбини, Боже... :cry:
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
Точно така беше го вратија од Лондон затоа што веќе било касно и нема да ја издржел трансплатацијата и набрзо почина. Едноставно неможам да сватам дека го нема скогаш кога одам во интернет кафето каде што најчесто беше се надевам дека ке го видам насмеан и спремен да каже нова шала ама едноставно го нема таму. И ко вчера да беше кога мината година ова време имаше подобрување и се шетавме низ паркче и ми рече брат незнаеш колку сум срекен што ја победив болеста но по неколку месеци се врати во болничкиот кревет но и во него не ја загуби ведрината кога и да го посетев ме пречекуваше со насмевка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom