280 карактери на twitter

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.606
Поени од реакции
16.589
Од своето постоење социјалната мрежа твитер дозволува максимално користење на 140 карактери, за да последните денови нивниот максимум го покачи на 280. Како долгогодишен корисник на твитер позадоволен сум од оваа социјална мрежа, отколку од фејсбук во поглед на статусите/твитовите, иако некогаш и тие 140 карактери знаат да ми бидат напорни за читање. Дали и вие кои ја користите оваа мрежа сте задоволни или незадоволни од новитетот?
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Не се карактери тоа, знаци се.
И 560 им се џабе на неписмени.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.283
Поени од реакции
58.238
Па не ни рече карактери. Карактети пише. :D Читај го насловот.
Ај читај го :DОвие мене ли ме чекаа за реформава? Вчера баш направив акаунт на твитер и одма промени.
Црн бумбар.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.606
Поени од реакции
16.589
Епа го поправил сеа коа виде :D
Не сум уопште мењавал во насловот, инаку тоа според називот на англиски characters го изведов :D[DOUBLEPOST=1510161528][/DOUBLEPOST]
Не се карактери тоа, знаци се.
И 560 им се џабе на неписмени.
Го извадив според англискиот збор character, искрено македонски не знам како се нарекува :D[DOUBLEPOST=1510161585][/DOUBLEPOST]
Ај читај го :DОвие мене ли ме чекаа за реформава? Вчера баш направив акаунт на твитер и одма промени.
Црн бумбар.
Ти баксуз еден да дојдеше ден подоцна можеби опција edit на твитовите ке ставеа, вака кој ке чита расправи со 280 знаци :D
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.424
Поени од реакции
29.680
Твитерашка револуција вол2
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.477
Поени од реакции
40.367
Па требаше да му се оддолжат на Трамп на некој начин што му го исклучија профилот тогаш.
 

bobanku

Macedonia timeless
Член од
16 септември 2012
Мислења
2.087
Поени од реакции
2.048
Ај читај го :DОвие мене ли ме чекаа за реформава? Вчера баш направив акаунт на твитер и одма промени.
Црн бумбар.
Toa znaci deka dosol zivot za tebe hahaha

Послато са A5 уз помоћ Тапатока
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.606
Поени од реакции
16.589
Абе се што требаше да направат е само edit на твитовите, вака испаѓа глупаво кога некој ке ја зацепи со 280 знаци...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom