Што читате во моментов? (со краток коментар)

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Angus,tangi i baknuvanje so fakanje
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
"Бумбаров мед" од Торгни Линдгрен.
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Koga Veronika odluci da si go zemi zivotot - Paolo Coelho , mnogu ubava kniga vistineta i zalna , za razno mentalni bolni luge i nivnite misli i 'koga likovite reshavaat da pocnaat da ziveat , da biraat zivot pred smrt ...
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
ragazza напиша:
Koga Veronika odluci da si go zemi zivotot - Paolo Coelho , mnogu ubava kniga vistineta i zalna , za razno mentalni bolni luge i nivnite misli i 'koga likovite reshavaat da pocnaat da ziveat , da biraat zivot pred smrt ...
Кај ја најде книгава со ваков наслов жити се? Сум ја видела у повеќе изданија и насловот бил или Вероника реши да умре или Вероника одлучи да умре... Ама никогаш, НИКОГАШ не сум ја видела во превод- Вероника одлучи да си го земи животот :pos:
Иначе книгата не е нешто посебно добра, просечна е(впрочем како и сите останати од Коељо), има приказна, ко филмче е, ама ништо повеќе од тоа... :toe:
 
Член од
1 август 2006
Мислења
48
Поени од реакции
0
Od Siki

Pred nekoj den ja procitav knigata "Tunel" od Petre M.Andreevski. Interesna kniga, malku davi so opisuvanje ali OK e!
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
PSYtisfaction напиша:
Кај ја најде книгава со ваков наслов жити се? Сум ја видела у повеќе изданија и насловот бил или Вероника реши да умре или Вероника одлучи да умре... Ама никогаш, НИКОГАШ не сум ја видела во превод- Вероника одлучи да си го земи животот :pos:
Иначе книгата не е нешто посебно добра, просечна е(впрочем како и сите останати од Коељо), има приказна, ко филмче е, ама ништо повеќе од тоа... :toe:
Prevedeno od svedskiot naslov bukvalno e , poso jas ne citam knigi na makedonski :)
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
мемоарите на една гејша, фина книга е
 

Dragana <><

Daydreamer
Член од
18 јуни 2006
Мислења
1.130
Поени од реакции
8
Siki напиша:
Pred nekoj den ja procitav knigata "Tunel" od Petre M.Andreevski. Interesna kniga, malku davi so opisuvanje ali OK e!
"Тунел" ја имам прочитано. Интересна, али малце досадна и некако без крај... Иначе сега не читам ништо-чекам да дојде септември.:icon_lol:
 
Член од
30 јануари 2006
Мислења
137
Поени од реакции
0
„Ѕидови од пајажина“ многу добра книга, малку е постара ама мора да ја прочитате.
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
„Принцезата Султана„ од Џин Сасон. Денес ја земав по препорака, не знам што книга е , но како што вика Авторот„...вистинита приказна која и припаѓа на принцеза од Саудиска Арабија,шокантни човечки трагедии од исламскиот свет....„
 
Член од
1 август 2006
Мислења
5
Поени од реакции
0
"The Experiment" od Stephen Kyle. Fenomenalen Triler!
- It's Terrifying secrets are locked in her mind.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom