Што рокна?

Статус
Затворена за нови мислења.

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Има и саат на снимката... провери сам!

Страшниот детаљ е што печурката е многу покасно од тоа кога ние осетивме shockwave...
Што значи дека пред тоа имало две (некои тврдат и три) поприлично поголеми експлозии!
Koj crni saat be covece, ne sirete dezinformacii, saatot na snimkata e od vremeto koga se prenesuvaat vestite vo televizija, video snimkata e snimana za vreme na prvite detonacii, treba vreme dur snimkata se odnese do studioto, inace zenata na videoto e sopruga na mazot koj gi snimal seto toa, jasno i glasno kazuva novinarot, citiram : " .... se prvite sekundi na eksplozijata.."
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Слушнав на вести дека немало зголемено радиоактивно зрачење...и тврдат дека тоа што го потресело Скопје денес е од експозијата во Албанија а никаде не спомнуват дека нешто се случувало на косовскта граница или слично,не велам дека не се случувалу туку дека тоа немало никава врска со потресот што го осетивме
И да,некој веќе спомна,еве ќе кажам пак...Воената болница во Скопје е отворена за сите кои сакаат да помогнат и да даруваат крв
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Koj crni saat be covece, ne sirete dezinformacii, saatot na snimkata e od vremeto koga se prenesuvaat vestite vo televizija, video snimkata e snimana za vreme na prvite detonacii, treba vreme dur snimkata se odnese do studioto, inace zenata na videoto e sopruga na mazot koj gi snimal seto toa, jasno i glasno kazuva novinarot, citiram : " .... se prvite sekundi na eksplozijata.."
ОК... ако така викаат. Јас го сконтав како пренос во живо.
Сепак не е тип на вест која може да чека, нели? :toe:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Еве гледајте...незнам дали ставил некој претходно, ама ме мрзеше да вртам по страниве назад. Еве едно клипче од денеска во Албанија. Посебно обрнете внимание после 3:20 мин. Каква експлозија у пм! Камерманот падна од експлозијата :):)

 
Член од
1 август 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
37
od koga pukna ovoj po 10sec legna na zemja
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
ОК... ако така викаат. Јас го сконтав како пренос во живо.
Сепак не е тип на вест која може да чека, нели? :toe:
Da be prenos vo zivo od domasna kamera, ili kamera od mobilen telefon, molim te. I sekako deka ne e tip na vest koja moze da ceka, no aj zamisli vo toj haos, blokirani site ulici, treba da se odnese videoto do studioto na televizijata vo Tirana, pa da se obraboti , pa da se emituva. Zatoa i logicno e toa docnenje od nekoli saat i pol dva.
Kako i da mozebi pogresno si razbral, nisto strasno, samo nemoj te drugpat onaka izbrzano da nosite zaklucoci.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Кај 12:30 одев на училиште и нешто рокна.Така силно нешто немам слушнато досега.Ептен беше јако.Јас сум од Прилеп и се слушна и ваму.Што и да е јако беше.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
И кај нас се чу! Сите мислевме дека е нешто подруго ради панаѓурот! Ебати експлозијата, ебати!
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Срам да им е .... ме потресоа од кревет...
 
R

reactive89

Гостин
Ни чув ни осетив...........
Сејм... бев на растрчуење тоа време... така да ништо не сум осетил а ни чул поради галамата од авробусот или од галамата кај ГТЦ што ја прават таа зграда... така да... :smir:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Јас сум од Ресен и ништо не слушнав:)
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Ако не гледавте вести, во Тирана експлодираше магацин со оружје. :wink:
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Ако не гледавте вести, во Тирана експлодираше магацин со оружје. :wink:
NO KIDDING !?!?!?!?

Има доле неколку копчиња за вртење наназад страниците од темава... пробај да кликнеш на нив! :smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom