Што играте во моментов

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
5.044
Поени од реакции
9.494
Топла препорака за љубителите на едицијата Heroes of Might and Мagic и општо за turn based стратегиите.


После нејзе продолженијата :


 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
5.138
Поени од реакции
14.132
Член од
16 јануари 2021
Мислења
12
Поени од реакции
30
Моментално ја вртам Forza Horizon 5 (предобра игрица за љубители на коли) и онака за заебанции да се позаебавам City Car Driving
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
5.044
Поени од реакции
9.494
Ne, na Kompjuter normalno na Win 11. Simnav Godl verzijata i mnogu mi pravi merak. Anno igrite se vo globalen kontekst mnogu podceneti a pored mene megju najdobrite vo toa Genre.
Извини грешка моја. За 1404 ќе ја фати на новиве виндоуси. Ја те сфатив за 1602 од 1998 и затоа ме збуни. Иначе од сите тие ја само 1404 и 1602 ги имам играно. Тие " сегашната " 2070 и идната 2205 би ги пробал ама до сега од трејлери на ЈТ не ми прават некој мерак иако графички и со гејмплеј се извонредни.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
3.968
Поени од реакции
3.682
Devil_May_Cry_5.jpg

Уф, ја почнав ама не знам дали ќе можам да ја завршам.
Првпат во ДМК светов и ептен сум изгубен.
Оцена според досегашното искуство:
-графика и анимации одлични
-гејмплејот ок, има добра акција и комба али сепак ми делува како one button action.
Е сеа последново...
-прича мувла! Тинејџерска мувла. Драма за средношколци.
Се испричавам тука до фановите ама не е за мене.
До душа изгубен сум и онака во приказнава, но и како премалку да ми покажаа во стартов. Не знам дали се поврзани деловиве еден со друг али неврмајнд, и онака немам желба да ја следам приказната -_-
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
351
Поени од реакции
332
Прегледај го приврзокот 319334

Уф, ја почнав ама не знам дали ќе можам да ја завршам.
Првпат во ДМК светов и ептен сум изгубен.
Оцена според досегашното искуство:
-графика и анимации одлични
-гејмплејот ок, има добра акција и комба али сепак ми делува како one button action.
Е сеа последново...
-прича мувла! Тинејџерска мувла. Драма за средношколци.
Се испричавам тука до фановите ама не е за мене.
До душа изгубен сум и онака во приказнава, но и како премалку да ми покажаа во стартов. Не знам дали се поврзани деловиве еден со друг али неврмајнд, и онака немам желба да ја следам приказната -_-
Право да ти кажам и мене ич не ми легна, има графика, анимации ама се останато ми беше за на нигде, се сложувам со тебе во целост.
Играта баш ја исфалија, си реков дај да видам што е ова и едвај издржав да ја изиграм до тој првиот дел каде си и во можност да ја завршиш колку што ми е мене јасно. Ретко кога оставам игра да не доиграм али оваа е една од тие што не ги завршив и не ми е воопшто жал за тоа, гејмплејот ми беше просечен, приказната исто. механиките исто... најмногу желба да ја играм ми даде Hack'n'Slash елементот во играта надевајќи се ќе наидам на блиску до мастерпис, блиску до Nier Automata али ништо неможе ни вода да и носи.
Приказната исто, нејзината презентација исто, барем +95% од игрите што ги почнувам ги завршувам ама ова неможев...
 
Член од
21 април 2006
Мислења
7.260
Поени од реакции
3.492
Vcera i denes igrav Oxenfree dur se zakacam na nesto ozbilno.

5-10 casa igra, zavisi ako sobiras trofei.

Prilicno genericka prikazna ama nikogas dosta od vakov stil, kade krajot zavisi od tvoite izbori pomesano so time looops, misterija na ostrov, bla bla. Bi rekol 7 od 10 bidejki e kratka i ne se osekas kaznet ako izgubis mnogu vreme na takva a e samo uste edna od mnogute.

Ja igrav i koga izleze ama togas ne do kraj bidejki bese bavna, duri i za 2d platformer. Nekolku godini podocna, me progonuvase i morav... sega sun spremen za najavenata dvojka od pred nekoj mesec Oxenfree: lost signals

Trejler od kecot, preporacuvam ako ste po ovoj stil na igri.
Ne znam kolku e za jutub, vo edna dve epizodi moze ama dzirni ja, moze ke ti legne.
Oxenfree можеш да ја играш неколку пати по ред (ако не ти здосади) и секој пат има различно нешто додадено или трип шо те потсеќа дека си во некаков loop и мали скриени секундарни сцени.

Мада од целата игра музиката ми се допадна највеќе.

Автоматски споено мислење:

Among The Sleep: Enhanced Edition.

Од ова добив забеган motion sickness и лежев на земја као да умирам саат време. Сериозно кој страда од motion sickness знае за играва дека е самоубиство.
 
Член од
16 јануари 2021
Мислења
12
Поени од реакции
30
Oxenfree можеш да ја играш неколку пати по ред (ако не ти здосади) и секој пат има различно нешто додадено или трип шо те потсеќа дека си во некаков loop и мали скриени секундарни сцени.

Мада од целата игра музиката ми се допадна највеќе.

Автоматски споено мислење:


Од ова добив забеган motion sickness и лежев на земја као да умирам саат време. Сериозно кој страда од motion sickness знае за играва дека е самоубиство.
Што е Motion sickness?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom