Шопинг во Приштина

Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
сакав нешто да дознаам околу купувањето по трговските центри во косово, имам слушано дека имаат добра роба, марки по багателна цена...

споделете искуства ваши или туѓи, како е што е, дали има организиран превоз со агенција, колку чини, како е снаоѓањето низ градот и слично
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.275
LOL, кај ја најде Приштина каурину?
Што не идеш у Кандахар по шопинг центри (од таму дури има и некакви шанси да се вратиш жив и здрав).
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.140
Поени од реакции
15.885
Ајдееее, пола Косово доаѓа у Скопје на шопинг, ти обратно правиш :)
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.920
Поени од реакции
826
јас имам чуено муабети...поточно пред 2-3 дена у продавница слушнав дека чoекот отишол се изнакупил по багателна цена може дупло поевтина а оргинална роба...сеа никој неможе да знае 100% дека е оргинална :)
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
точно е
во Косово одам често (работно) .Од она што успеав да видам е дека белата техника е поефтина- пр.има машини за садови за 100 евра (ова му доаѓа ко она кај гејците- ако ви текнува- со климите од по 100 евра ) па нашите се испотепаа одејќи по 3-4 пати -за да домакнат секое одење по една клима уред:pos2:, во бутиците цените се или ко кај нас или поефтини-а робата е мешана- значи има и квалитетна , но и онаа -шкартот.

--- надополнето ---

LOL, кај ја најде Приштина каурину?
Што не идеш у Кандахар по шопинг центри (од таму дури има и некакви шанси да се вратиш жив и здрав).
ова нема благе везе. Никој нит те ’рчка , нит те замара-поготово ако знаат дека си од Македонија.
можеби горе споменатово важи за србите, но не и за нас
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
стварно ова со гинењево у косово го направи многу драматично али ај.... главен проблем во шопингот го гледам во непознавање на јазикот, англиски ако упали упали, српски нема шанси. у осталом и шо ке ти е зборење, ќе се праам нем :)
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.140
Поени од реакции
15.885
стварно ова со гинењево у косово го направи многу драматично али ај.... главен проблем во шопингот го гледам во непознавање на јазикот, англиски ако упали упали, српски нема шанси. у осталом и шо ке ти е зборење, ќе се праам нем :)
Ако веќе си се решил да идеш, јас не би ти препорачал, малце потешко дека за поевтини пари ќе си купиш квалитетена роба. А за јазик не се замарај, ако знаеш англиски со пола Косово ќе можеш да се разбереш, го знаат многу добро :)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Сега ние одиме во Приштина и за 5 чрвени газди се правиме. Исто како кај Бугарите. Запомнете ми го зборот,Косово за 10 години светлосни години ќе биде пред нас.
А ние бедотиите ќе си останеме засекогаш бедни. Не верувам дека има многу избор за мој вкус,ама може некоја патика и трењерка да се довлечка.Како нема да им е ефтино кога не плаќаат ниту царина,ниту пријавуваат што и од каде носат.
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Ако се решиш да идеш ќе ти дадам Фб од бившиов он е таму,ако се загубиш да ти се најде троа :pos: ps:
мкд сум а и тој е мкд да не дојде до забуни лол
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.401
Поени од реакции
6.021
Ако се решиш да идеш ќе ти дадам Фб од бившиов он е таму,ако се загубиш да ти се најде троа :pos: ps:
мкд сум а и тој е мкд да не дојде до забуни лол


зошто пишувате бре постови во стилот сакам кажам незнам речам ?

Иначе не би одел приштина да купувам ,кога со пат поскапо ќе ме фати.
 

Брокер

Broker of the Year
Член од
25 јули 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
257
сакав нешто да дознаам околу купувањето по трговските центри во косово, имам слушано дека имаат добра роба, марки по багателна цена...

споделете искуства ваши или туѓи, како е што е, дали има организиран превоз со агенција, колку чини, како е снаоѓањето низ градот и слично


Не е ни поефтино од Скопје, па нема ни многу голем избор имаат еден дупло помал трговски од Скопје и тоа е тоа. Сепак можеш да се прошеташ и да најдиш нешто интересно, сепак за некој процент работите можеби се и поефтини одредени работи. За снаоѓање лесно е нема да имаш гајле, Приштина е од прилика колку Скопје по големина, меѓутоа исто како и Скопје се е сконцентрирано во центарот на градот. За јазик зборуваат српски постариве генерации а поновите Англиски, нема да имаш ни со тоа проблем. Така да заклучок немој многу да се надеваш дека ќе најдеш нешто но оди прошетај види што е како е, посекако блиску е до Скопје, а и ефтина е картата.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.275
Сега ние одиме во Приштина и за 5 чрвени газди се правиме. Исто како кај Бугарите. Запомнете ми го зборот,Косово за 10 години светлосни години ќе биде пред нас.
А ние бедотиите ќе си останеме засекогаш бедни. Не верувам дека има многу избор за мој вкус,ама може некоја патика и трењерка да се довлечка.Како нема да им е ефтино кога не плаќаат ниту царина,ниту пријавуваат што и од каде носат.
Зимај државјанство дур е време!
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Сериозно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom