Шипките на кеј

Dali do sega ste vezbale na sipkite na kej ?


  • Вкупно гласачи
    132
Член од
3 април 2013
Мислења
175
Поени од реакции
75
друже тој што неможе да направи 10 згиба, 20 склека, и 10 пропаѓања, што мајка бара во теретана? основните вежби треба да се совладаат прво.

Абе Шварценегер па како ќе успее некој да ти ги направи твоите 10 згиба, 20 склека и 10 пропаѓања ако не смее да влезе во теретана да вежба според тебе.

Шампион си ова ниту Стеф не би го кажал.
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
310
Поени од реакции
124
Абе Шварценегер па како ќе успее некој да ти ги направи твоите 10 згиба, 20 склека и 10 пропаѓања ако не смее да влезе во теретана да вежба според тебе.

Шампион си ова ниту Стеф не би го кажал.
јас сум успеал. јас не би фрлал пари во теретана за да кревам 10 кг на бенч и на лат машината, кога веќе си имам бесплатен тег (моето тело,моја тежина). кога тоа ќе го совладам, може да почнам со поголеми тежини во теретана.
Тоа ти е како некој што нема кондиција и сака да ослабе, наместо да почне да трча, тој во терената да иде на точакот да врти, или па справи некој од топ шоп да купува.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.814
Поени од реакции
10.948
Тоа ти е како некој што нема кондиција и сака да ослабе, наместо да почне да трча, тој во терената да иде на точакот да врти, или па справи некој од топ шоп да купува.

Пак киксираш. Баш ако е некој со прекумерна тежина (120kg+) не треба веднаш со трчање да почне ради оптеретување на зглобови, колена и сл. од причина што може да се повреди и после ќе биде бетер работата. Подобро да врти на точак да намали килажа па после да почне со трчање како дел од кардио тренингот.
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Немора да значи. Баш со користење на лат-машината на која можеш сам да си ја определиш килажата што ја дигаш, по одредено време ќе ти се зајакнат и развијат грбните мускули па после ќе можеш и на вратило полесно да се креваш.
Од октомври до мај ставив 8-9 килограми телесна маса, а тогаш можев 8 до 10 пати да се кренам, сега можам 13 до 15 пати на вратило. А сум со 8 кила плус маса на мене.
Исто и со мене, есента лани бев 71 кило, правев 25-30 склека и не ни помислував ни на chin up ни на pull up и правев 2-3 пропаѓања. Почнав со вежбање во декември, во мај годинава стигнав 80kg, (нешто од тоа е и сало секако не може 9 кила чист мускул за толку кратко време башка не пазев којзнае колку на исхрана) можам 50 склекови, 3-4 chin up-а, 2 pull up-а и 9-10 пропаѓања. Сега треба да поработам малце да намалам BF.
Мада јас вежбав дома со еднорачни тегови 9kg тешки али не е тоа битно, резултатот е тој.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
Кога сме веќе кај мотивацијата, еве уште едно видео, се познавам со батево лично и е доста добар, алал да му е на спремноста што ја има :)
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Слушнав дека Стеф ги имал земено под концесија.

Не бе, град Скопје му плаќа на Стеф зошто е заштитно лице на сите билдери, фитнес рекреативци и професионалци во градов. Од блиски извори, разбрав дека се крчка договор да биде лице нумеро уно за цела МКД.
 
Член од
3 април 2013
Мислења
175
Поени од реакции
75
http://youtu.be/BzlJ_xDzmdg

Ako znae nekoj so iskustvo na shipki neka pomogne. Stariov vika deka pravi 700 skleka dnevno i 10 serii zgibovi i dips - me interesira sto znachi ova vtorovo 10 serii kolku repeticii bi bila nekoja osnovna programa za na shipki?
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Еј, веќе две недели идам кај Палас. Може сме се виделе со некој. Сега сум тапа, пробувам изводам нешто. :) :pos:
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
http://youtu.be/BzlJ_xDzmdg

Ako znae nekoj so iskustvo na shipki neka pomogne. Stariov vika deka pravi 700 skleka dnevno i 10 serii zgibovi i dips - me interesira sto znachi ova vtorovo 10 serii kolku repeticii bi bila nekoja osnovna programa za na shipki?
зависи тоа колку си спремен и колку можеш, за секој е различно, можеш да ги правиш во еден ден сите а можеш еден ден вратило а друг ден склекови и разбој, пак ќе речам до кондицијата зависи.
Иначе има еден ваков дедо кај нас на шипки, помал од овој нормално пак ама за негови години е машина, дедо му на Ханибал го викаат :D
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Јас сум за 1 час кај шипките,кој сака еден тренинг да мавнеме слободно нека пише :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom