Шабан Шаулиќ голем солистички концерт со Струмица - 29.07.2016

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Претпоставувам дека ќе биде предобро, затоа што човекот има предобри песни. Јас нема да идам, но тие што ќе отидат сигурен сум дека добро ќе си поминат.


 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Се вратија швајцарија т.е сељаците кои се печалбари од струмица... инаку ова се одржува пред нивниот сеир во селото. Инаку искрено океј пее шабан али јбг таму ќе биде најголемата сељачана од цел тој регион. Да се разбереме немам против ништо али познавајќи ги какви дешавки се случуваат во клубовите кога се сељаците ќе се симнат од швајцарија и кога треба да го покажат својот кичерај. Тие што се од струмица знаат за што правам моабет.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.964
Поени од реакции
6.785
Турново не е Струмица.Друго не може а да не останам зачуден дека пола Кајгана да ти се дечки од Струмица, а собиранка тука немало :D.
Друга работа кога одете у Турново а да не застанете кај Кабаре Шабан во Дабиле, светилиште за тие што слушат таква музика, исто како да не сте биле на концерт.И турновчане се мирни, проблемо е со селата што гравитират околу Турново, ама они ќе се најверојатно на Револушн фестивало во Ново Село.
И Баничане ти се по боја на кожа слични на ромите, говорат ептен затуцано, и не се закачајте со нив, оти ќе се молите да сте имале проблем со брачата а не со нив.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.940
Поени од реакции
6.116
џабе веќе и дабиле пропадна. не работат ни кабаре пепи ниту шабан. колку само тепачки имаше тама.
 

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
703
Поени од реакции
1.584
Не сте во право !!!!!! Преголема е разликата од турбо фолк срања како аца лукас... ама НЕВОЗМОЖНА е споредбата со Шабан. Шабан едноставно е цар... Пред скоро време и јас имав предрасуди како вас , но Шабан може да ги достигне некои тонови , и да го долови некои трилери кој никој друг пеач на балканов не може. Сеа не реков дека е балкански Павароти ама е еден голем мајстор далеку подобар од сите, со многу богати текстови за разлика од овие адил, милица, ау бау ти реков ми рече . :D
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Koja sporedba covece Aca i Saban haha, nenaat nikakva dopirna tocka
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.937
Поени од реакции
35.328
Далеку се турновчане од некој опасен народ , али на "настанот" ќе има народ од сите 72 села. Ќе излезе Cebuella pygmaea од некоо запотана мишка , па ќе треба да ги пукаш. За тоа не одам на такви настани , доволно е шо ги гледам как се понашат во сообраќајо и се да ти е јасно.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.453
Не сте во право !!!!!! Преголема е разликата од турбо фолк срања како аца лукас... ама НЕВОЗМОЖНА е споредбата со Шабан. Шабан едноставно е цар... Пред скоро време и јас имав предрасуди како вас , но Шабан може да ги достигне некои тонови , и да го долови некои трилери кој никој друг пеач на балканов не може. Сеа не реков дека е балкански Павароти ама е еден голем мајстор далеку подобар од сите, со многу богати текстови за разлика од овие адил, милица, ау бау ти реков ми рече . :D
Како пејачи не можеш да ги споредуваш, ама мање-више ист народ иде и кај двајцата.
Луд и незаборавен поровод им посакувам на сите што ќе отидат ;)
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Шабан Шаулич - Стадион Кукуш Турново

Која иронија.

Турновчане се супер ама затава ќе има народ од Секирник, Босилво, Дабиле, Бориево, Еднокуќево итн тако звани војске Мордора.

Слушајте Бени Шачири и кулирајте.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
За Шабана 24 поста за 2 дена, за Ники Ромеро 6 поста за месец ипол... just sayin'
 
Член од
30 декември 2009
Мислења
547
Поени од реакции
149
Помош, ме интересира дали ние како фанови на Шабан треба да одиме со келави тикви или може и со коса? мислам дека во негова чест треба да одиме нуларица.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Помош, ме интересира дали ние како фанови на Шабан треба да одиме со келави тикви или може и со коса? мислам дека во негова чест треба да одиме нуларица.
Нуларица и да научат сите да завиваат ко Тарзан за да ги пеат песМите.
 
S

StormRage

Гостин
За Шабана 24 поста за 2 дена, за Ники Ромеро 6 поста за месец ипол... just sayin'
pretty much исто говно се...
ја ко неподржувач на шабани и слични фаци сум сигурен дека шабан има поинтересна/поразнолика музика него ники ромеро кој вади семплови и спамира исто говно цело време :D

(за скази и таламаска не ни има тема... а вечерва е... just sayin)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom