ШАХ Турнир

Tise_MKD

Sir Tishe_MKD
Член од
11 февруари 2009
Мислења
931
Поени од реакции
11
Вака кој сака да игра Шах ама сериозно Нека се регистрира на

http://www.gamezer.com/

Тука на оваа страна ке се играат дуелите

Зависи од бројот на регистрирани каков ке испадне турнирот а посто лига да се прави има многу пресметки јас би останал на турнирен систем. 2 групи па победниците одат во елиминации..

Почнете да се пријавувате

Ili pa ako ste veke registrirani mozeme da igrame na istata strana kaj sto bese prosliot turnir samo vie prijavete se

http://playtoy.tportal.hr

http://www.gamezer.com/


Videte pa birajte ako ste registrirani na prvata togas pravime na nea!
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
31.275
Поени од реакции
39.601
Јас играм...:vozbud: На плејтој сум регнат.:)
 

Tise_MKD

Sir Tishe_MKD
Член од
11 февруари 2009
Мислења
931
Поени од реакции
11
Za sea 4 aj bar uste tolku da se prijavat i ke ima edno kupce
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.272
Поени од реакции
2.180
Џабе брат, само отвараш теми, зошто не ги доиграт утакмиците на првата тема што се.
Тие што најмногу цикат дека ке играт ги нема живи, еве чист пример првата тема за шАХ турнир. Мене не ми пречи да ги правам двојките и другите ствари ама вака кога не се одиграни неколку натпревари е глупо и збрки стануваат.
 

Tise_MKD

Sir Tishe_MKD
Член од
11 февруари 2009
Мислења
931
Поени од реакции
11
Џабе брат, само отвараш теми, зошто не ги доиграт утакмиците на првата тема што се.
Тие што најмногу цикат дека ке играт ги нема живи, еве чист пример првата тема за шАХ турнир. Мене не ми пречи да ги правам двојките и другите ствари ама вака кога не се одиграни неколку натпревари е глупо и збрки стануваат.

Znam druze ama mora malce postrogo da bide:))) jas sum da se prodolzi tvojata posto nekako kako liga e jas ako pravam kupce ke napravam nekoe :)))

i butaj tamu sluzbeni ic ne im ja misli jas se utepav od cekanje i pak go nema cehov :)))
 

Tise_MKD

Sir Tishe_MKD
Член од
11 февруари 2009
Мислења
931
Поени од реакции
11
Vaka posto se prijavija samo 8 natprevaruvaci Od utre pocnuva Turnirceto
Treba da se izigra najkasno do zadutre 1 kolo pa dogovarajte se i na temava da vidam koj ke bide redoven dokolku ne se izigra na vreme se stava po bod, dokolku nekoj ceka a drugiot go nema ja dobiva sluzbena i 3 boda

se igra na

http://playtoy.tportal.hr
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.272
Поени од реакции
2.180
И тие што викаат дека ке играат ке те заебат. Гледај да видиш, на крај краева само 3ца ке чекате и ке играте..
Ајде ке видиме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom