Храна за кучиња

>>ЕкО<<

ЕкологисТ
Член од
18 октомври 2011
Мислења
103
Поени од реакции
20
Vidi, tvoe kuce, tvoja rabota kako ke go hranis. Da, ima skapi dehidrati, ama ima i dehidrati koi se solidni a ne tolku skapi. Cuvanjeto na kuce e skapo zadovolstvo denes. Spomenuvas zdravo kuce, a hranenjeto so pleskavici i hrana podgotvena za lugje ne e praviot nacin.

Sekoj si znae kolku mu e dolga cergata, ama ako prasuvas dali na hranata sto tebe ti e besplatna, e dobra i zdrava, odgovorot e ne. Imaj na um deka ako sega mislis deka ke zastedis, ke dojde den koga ke platis mnogu povekje so znak prasalnik dali milenikot ke ti ostane ziv.

Ama pak ke recam, tvoj milenik tvoj problem.
Добро кажано. У право си друже.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
14 јули 2020
Мислења
3
Поени од реакции
0
Здраво. Дали знае некој, дали постои македонски производител на храна за миленици, и ако да, каде? Моето куче го хранам со (Ориен) главно, и слични најквалитетни скапи храни, ама за 20те улични кои ги хранам, не можам да одвојам толку. Фала.
 
Член од
5 февруари 2019
Мислења
12
Поени од реакции
18
Citam i nemozam da se iznacudam zapnale orijen acana lugje koj vi go mati mozokot be 600 denari za kilo hrana uste mi objasnuvaat kako bila so dve tretini pilesko svezo, sirovo brzo zamrznato pa 3 kila pileski stek svez prva klasa se kupuva so tie pari.. Hrana do kaj 3000 iljadi 20 kila vrekja se jade i da ne bide samo na taa sekako, najdobro vo kombinacija so barf hrana, sam moze sekoj da si ja spremi 70% meso 10% meka koska i rskavec, 10% organi (dziger i bubrezi) 10% zelencuk ovosje i seminja po izbor( ne bilo kakvi).. najdobar izbor za kombinacija so meso, meka koska i rskavec se pileskite vratovi so grb 8 kg od niv okolu 400 denari, 100 denari kilo dziger i bubrezi, i ostanatite zelencuk ovosje seminja pr. morkov zelena boranija malce semki od tikva soncogled uste 100 denari sve toa meleno, so istite 600 imate 10 kg barf hrana so koja nemoze da se meri nieden briket ne super ne ultra ne mega premium.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
174
Поени од реакции
31
Здраво дечки , земав French Bulldog кое е старо 45 дена, прв пат чувам куче и ми треба совет која и каква храна е најсоодветна за оваа раса и оваа возраст?
 
Член од
15 октомври 2009
Мислења
813
Поени од реакции
275
Здраво,
Земав кане корсо, веќе е 3 месеци и се мислев за храна помеѓу фармина или био форм супер премиум. Купив од двете за проба по малку и двете ѓи јадеше, па одлучив за био форм супер премиум.Купив био форм цела вреќа од 20кг. Е сега читав доста но никој не спомна за био форм на форумов, имал ли некој искуство? Или подобро е да купувам фармина ? Гледам доста пофалби има за фармина...
Инаку еве што содржи био форм
 

Attachments

Член од
29 август 2008
Мислења
2.643
Поени од реакции
928
Здраво,
Земав кане корсо, веќе е 3 месеци и се мислев за храна помеѓу фармина или био форм супер премиум. Купив од двете за проба по малку и двете ѓи јадеше, па одлучив за био форм супер премиум.Купив био форм цела вреќа од 20кг. Е сега читав доста но никој не спомна за био форм на форумов, имал ли некој искуство? Или подобро е да купувам фармина ? Гледам доста пофалби има за фармина...
Инаку еве што содржи био форм
Стави линк од двете, ова сликата што си ја ставил ништо не кажува за храната.
 
Член од
15 октомври 2009
Мислења
813
Поени од реакции
275
Стави линк од двете, ова сликата што си ја ставил ништо не кажува за храната.
Автоматски споено мислење:

Сакав да прашам и дали некој имал искуство со био форм, гледам во грција ја има, и доста е поефтина, кучето си ја јаде. Ама ги прочитав сите 75страни и не е спомната никаде, а не е баш и ефтина
 

Attachments

Член од
29 август 2008
Мислења
2.643
Поени од реакции
928
Јас не би идел ни со една ни со друга.
На линков имаш она што би те интересирало ако овие 75 страни не ти се од помош.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.231
Поени од реакции
3.868
Здраво на сите,

Ве молам за информација која би била најдобра храна за Џек расел 45 дена кученце.

Према пишаното Брит, Белкандо и Бош најмногу ми фаќаат око, која би ја препорачале вие? (и бидејќи немам некое искуство како се движат цените бидејќи има разлики многу и неможам да се снајдам зашто :) )
 
Член од
11 април 2012
Мислења
3.077
Поени од реакции
2.938
Здраво на сите,

Ве молам за информација која би била најдобра храна за Џек расел 45 дена кученце.

Према пишаното Брит, Белкандо и Бош најмногу ми фаќаат око, која би ја препорачале вие? (и бидејќи немам некое искуство како се движат цените бидејќи има разлики многу и неможам да се снајдам зашто :) )
Ројал канин
 
Член од
2 септември 2014
Мислења
185
Поени од реакции
195
Здраво, за прв пат чувам куче Bichon, старо e 57 дена, кога го земав било хрането со Royal Canin medium starter, а сега користам Royal Canin mini junior. Изметот и е делумно течен, дали да ја менувам храната или што би ми препорачале?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.643
Поени од реакции
928
Здраво, за прв пат чувам куче Bichon, старо e 57 дена, кога го земав било хрането со Royal Canin medium starter, а сега користам Royal Canin mini junior. Изметот и е делумно течен, дали да ја менувам храната или што би ми препорачале?
Одма и обавезно апчиња за прочистување.
 
Член од
22 јуни 2014
Мислења
42
Поени од реакции
21
Rano e za da ja smenis .ostavi go startetot uste malce

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.294
Поени од реакции
775
Citam i nemozam da se iznacudam zapnale orijen acana lugje koj vi go mati mozokot be 600 denari za kilo hrana uste mi objasnuvaat kako bila so dve tretini pilesko svezo, sirovo brzo zamrznato pa 3 kila pileski stek svez prva klasa se kupuva so tie pari.. Hrana do kaj 3000 iljadi 20 kila vrekja se jade i da ne bide samo na taa sekako, najdobro vo kombinacija so barf hrana, sam moze sekoj da si ja spremi 70% meso 10% meka koska i rskavec, 10% organi (dziger i bubrezi) 10% zelencuk ovosje i seminja po izbor( ne bilo kakvi).. najdobar izbor za kombinacija so meso, meka koska i rskavec se pileskite vratovi so grb 8 kg od niv okolu 400 denari, 100 denari kilo dziger i bubrezi, i ostanatite zelencuk ovosje seminja pr. morkov zelena boranija malce semki od tikva soncogled uste 100 denari sve toa meleno, so istite 600 imate 10 kg barf hrana so koja nemoze da se meri nieden briket ne super ne ultra ne mega premium.
Друже , така смисканиот финален производ , колку време може да го чуваме и како , без да се расипе?

Sent from my SM-A105FN using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom